City Fashion најдобра продавница за облека во 2021 година

Продавницата на City Fashion го освои првото место во категоријата бутици на традиционалната манифестација „Месец на трговијата” во организација на Град Скопје. На 14.12  се одржа петнаесеттата по ред манифестација „Месец на трговијата”, во рамки на која Град Скопје ги прогласува најдобрите

Слатки задоволства и уште послатки награди на „Чоколенд“ во Веро

Веро и годинава традиционално го организира „Чоколенд“, најслаткиот настан во годината на кој потрошувачите може да ги најдат најдобрите понуди на омилените слатки задоволства по промотивни цени, а најсреќните потрошувачи ќе се засладат и со награди. Наградната игра на „Чоколенд“ почнува денеска

Боми 10 Логистик, започнува со редовни линии на релација Србија – Македонија, Словенија – Македонија и обратно

Една од водечките лoгистички компании кај нас, Боми 10 Логистик, започнува со редовни линии на релација Србија – Македонија, Словенија – Македонија и обратно. Утоварите се со фрекфенција еднаш неделно и се однесуваат на збирни пратки. Се со цел зголемување на ефикасноста

Tри награди за три дена – Семос Едукација доминира на домашната и светска IT сцена

Неделава Семос Едукација постави нов личен рекорд со тоа што во три дена освои три награди, меѓу кои и една интернационална награда. „Немаме граници освен оние кои сами ќе ги поставиме. Секој од нас треба да инвестира во себе.“ – вели генералниот

HUAWEI повторно нѐ изненади! Извонредниот nova 9 е must-have за секој модерен корисник!

На наше големо задоволство го добивме на користење новиот модел Huawei nova 9 и можевме лично да се увериме за што станува збор. Елеганцијата на неговиот надворешен изглед уште веднаш ни го остави првиот впечаток, а отпосле се уверивме и за многу

FABUspot во East Gate Mall – Ново и поинакво Beauty доживување!

FABUspot парфимерија го отвори своето трето продажно место во Скопје, според највисоките стандарди во светот на козметиката. Добро познатиот квалитет и богат избор на брендови, отсега и во East Gate Mall. Познати како Anabella Beauty Spot парфимерии, кои оваа година се ребрендираа

Како изгледаат Бред Пит и Џими Фалон во улогата на џентлмени (ВИДЕО)

Се повеќе актери се во препознатлива улога на џентлмени. Ретко кој од нив го живее вистински животот така. Да се биде џентлмен е одлика на најголемите. Еден од најголемите мангупи во светот Бред Пит и водителот Џими Фалон, ни покажаа супер интересно

Вашиот стил на облекување може да биде клуч за успех

Еден од најмоќните и влијателни совети кои некогаш сум ги добил во својата кариера е секојдневната практика на вашето работно место како да сте на интервју. Без разлика дали ви се допаѓа или не, вие повторно сте оценети од целиот тим околу вас. Со

Како да се однесувате кога ќе се сретнете со директорот во лифт?

Незгодни ситуации кои не би сакале на никој да ни се случат. Едноставно нема полошо. Поранешниот директор, или колега со кој не зборите, до вашиот директор во лифт. Доколку се случи тоа си поставувате сигурно неколку прашања, дали да молчите или да

ТАТКОВСТВОТО КАКО ЏЕНТЛМЕНСКИ ОДНОС МЕЃУ ДЕЦАТА И МАЖОТ РОДИТЕЛ (II дел)

Особено важна е и вербалната комуникација, нејзината експресија, како впрочем и останатото. Следете ги упатствата, инструкциите на педагозите, психолозите – во комуникацијата со детето бидете по малку строги, но праведни, без омаловажување и контрола. И пренебрегнување исто така. Детето учете го дека човештината, хуманоста е одлика

1 2 3 21