ИЛИНА АРСОВА, ХЕРОИНАТА ШТО ГИ ИСКАЧИ СЕДУМТЕ СВЕТСКИ ВРВОВИ: „СОНУВАМ ЗА ИДНИТЕ СВЕТСКИ ВРВОВИ ВО СЛЕДНИТЕ 10 ГОДИНИ“

Илина Арсова е македонската планинарка што, во буквална смисла на зборот, била најблиску до сонцето искачувајќи ги седумте највисоки врвови на седумте континенти. За својот подвиг, таа ја доби наградата „13 Ноември“ во категоријата Спорт. Во новото видео на Халкбанк таа зборува за мотивот

(ВИДЕО) Што е џентлменско пиење на вино?

Оваа среда ве носиме во светот на виното. Зборуваме со еден џентлмен кој ја знае приказната на вината на едно друго ниво. Александар Вучковски ќе не научи приказна која секој еден џентлмен мора да ја знае. Бидете со МРТ1 и нашиот џентлмен

Славиме 10 успешни години на македонскиот пазар и целиме кон уште посветла заедничка иднина

Успешната приказна на брендот Халкбанк АД Скопје, која започна на нашиот пазар пред 10 години, уште од првиот ден во центарот на своето работење ги става луѓето. Важноста на луѓето како основно јадро во целокупното дејствување, но и во значењето на името

ВЕРО И ЏАМБО ПРВИТЕ ЗАКУПЦИ ВО “ЛА ПЛАЗА КУМАНОВО МОЛ“

“Ла Плаза Куманово“ е првиот современ повеќенаменски комплекс во Куманово. Долгогодишното интернационално искуство и експертиза што инвеститорот ЛИКО ПРOEKT го пренесе на домашниот пазар резултираше со проект кој предвидува домување во 180 станбени единици, надополнето со деловен малопродажнен простор на две затворени

17 начини како да бидете посакуван џентлмен

Бидете џентлмени, негувајте добри навики. Ова се главните слогани од нашата кампања за да бидеме подобри луѓе. Ви подготвивме еден краток водич, за тоа како да станете посакуван џентлмен. а, за оние кои сакаат да имаат свој рол модел, во светот на

Еден од најголемите фраери во светот вчера го прослави својот роденден (ФОТО)

Можеби најголемиот фраер меѓу фудбалерите, џентлменот на теренот и надвор од него, Дејвид Бекам, вчера го прослави својот 46 роденден. Овој фамилијарен џентлмен, кој низ годините ја диктира модата низ светот, ужива во она што го прави. Буквално целиот свет, и познатите

Руски милјардери и нивните мега јахти

Кога парите не се важни инвестицијата е клучот. Инвестирање во нешто брзо, бесно и моќно. Поголемиот дел од милијардерите во светот инвестираат во јахти, а погледнете во какви јахти инвестираат руските милионери. Сергеј Брин, ко-основачот на Google Како што се очекува Ко-основачот

5 џентлменски пијалоци кои секогаш ќе ги посакуваме

Дали знаете дека бурбонот е популарен многу повеќе од било кога до сега. Дали знаевте дека популарноста ќе продолжи да расте во текот на следните пет години од било која друга пијачка. Ова е во согласност со The Spiritsbusiness.com со седиште во

ЏЕНТЛМЕН МАГАЗИН (Еп.25) – Дане Кузмановски и Бојан Саздов

Уживајте во 25-то издание заедно со успешниот бизнисмен и хедониста Дане Кузмановски и Бојан Саздов, претприемач кој зборува за читањето како навика на еден модерен господин. #бидиџентлмен​​​​​​​ #негувамедобринавики​​​​​​ Продуцент: Марко Костадиновски Автор: Мартин Костадиновски Водител: Жарко Димоски Извршен продуцент: Слаѓан Јовановиќ Сниматели:

ЏЕНТЛМЕН МАГАЗИН (Еп.26) – Дејан Лилиќ

Уживајте во 26-то издание со македонскиот филмски и театарски џентлмен, Дејан Лилиќ. Освен тоа, ќе дознаете од каде потекнува приказната за филмскиот лик Џејмс Бонд, еден од најкултните филмски ликови. #бидиџентлмен​​​​​​​​ #негувамедобринавики​​​​​​​ Продуцент: Марко Костадиновски Автор: Мартин Костадиновски Водител: Жарко Димоски Извршен