Синоним за снукер: Рони О’Саливен по седми пат е светски шампион во снукер

Рони О’Саливен ја освои својата рекордна седма титула светски шампион во снукер, откако вечерва го победи против Џад Трамп во Шефилд, со што стигна до овој посакуван трофеј. 46-годишниот О’Саливен по седми пат светски шапмпион во снукер по феноменалната победа на Џад

Активности кои можете да ги правите и во зима

Кардиоваскуларните вежби можат да бидат запоставени кога станува збор за тренирање за зголемување на мускулна маса и сила. Лесно е да комплетно да се насочиме само кон тренинзите кои ни влијаат директно на надворешниот изглед,  но да не заборавиме дека она што

Заборавени машки спортови кои се повторно во мода

Иако времињата на витешки турнири се долго зад нас, а во модерните времиња тематски фестивали само повремено се организираат со цел зачувување на традицијата, двобојот повторно станува популарен кај младите луѓе. Двобојот е вид на конкуренција која ни е позната од филмови

Спортови кои не сте ги слушнале досега, а мора да ги пробате

Фудбал, кошарка, тенис… тоа се оние хобија кои секој од нас речиси ги практикува. Но, постојат некои спортови или активности за кои досега не сте слушнале, но мора да ги пробате. Сите називи на овие спортови се на англиски, зошто стварно не

Листа на топ 10 најплатени тенисери во светот (вртоглави суми)

Роџер Федерер е најплатениот тенисер во светот со заработка од 90,6 милиони долари во последните 12 месеци, покажаа податоците на списанието Форбс. Федерер заработи помалку од милион долари само од тенисот, останатите се спонзорски договори. Во текот на кариерата, Федерер заработи 900

Вредни награди за најдобрите во велосипедската трка Halk Velo Green организирана од Халкбанк

Уште само пет дена остануваат до затворање на пријавувањето за учество во годинешнава хронометар велосипедска трка Halk Velo Green, која, во организација на Халкбанк АД Скопје, ќе се одржи на 8 септември во Маврово. Сите вљубеници во велосипедизмот кои ќе учествуваат во

/

Предлог дневно мени за мажите кои се во тренинг

Многу е важно да постои баланс помеѓу внесот на јагле-хидрати, протеини и масти. Најдобро е да се користи свежа и сирова храна како извор на есенцијални хранливи материи. Суплементите доаѓаат предвид само ако професионално се занимавате со фитнес. Ако ваша цел е

/

Протеинска бомба за после тренинг: Салата со авокадо и туна

Оваа салата е богата со протеини и омега три масни киселни, поради што можете да ја конзумирате и како главно јадење. Оброкот кој може да го замените со оваа салата е ручек. Ручекот е идеално време за внес на поголема количина протеини

/

Фитнес или билдерство? За што се одлучуваат денеска мажите

Билдерството во минатото беше тотален хит помеѓу мажите. Но се чини дека се почесто мажите се одлучуваат за фитнес наместо масовни облини кои даваат впечаток на припадност во посебен примерок од човечкиот вид или некој „супер вид“. Причината е едноставна, преку фитнесот

Еве колку пари ќе зема Меси во ПСЖ

Финансиската анализа на платата на Меси е страшна. Колку многу заработува овој човек. Еве како изгледа тоа на месечно, неделно, дневно, па дури и по секунда. 35 милиони евра годишни 2.9 милиони евра месечно 675.000 илјади евра неделно 96.428 евра дневно 4.018

1 2 3