Фејсбук најавува укинување на неколку функции. Проверете кои

Компанијата на Марк Цукерберг, постојано е во трка со времето и борба за зачувување на својот имиџ. Така што сега започнаа да најавуваат промени кај нивното работење, односно отстранување на некои функции. Компанијата од неодамна започна да испраќа известувања до корисниците дека

Италијанците ќе добиваат субвениции за електрични автомобили

Италија ќе започне со субвенционирање на граѓаните за купување на нови електрични автомобили. Секој граѓанин на Италија ќе добие 6000 евра, пари кои се според планот за поддршка на домашната автомобилска индустрија. Италијанската влада одвои буџет од 8.7 милјарди евра до 2030

Huawei ги исполнува очекувањата на новата генерација со новиот смартфон nova 9 SE

Продажбата на HUAWEI nova 9 SE, новото издание на популарната серија nova 9, со камера од 108 мегапиксели, иновативни функции за снимање видеа, модерен дизајн и 66W SuperCharge, започнува на македонскиот пазар денеска. Новиот паметен телефон ќе биде достапен за крајните потрошувачи

Првиот летачки автомобил се лансира на пазарот

Летечкиот автомобил можеби изгледа како нешто од научно-фантастичните филмови и фантазијата на некое дете, но во текот на следната година тоа ќе стане реалност. AirCar е автомобил кој се претвора во авион и се издигнува до небото. Футуристичкото летало доби зелено светло

Avant Car Macedonia – електрична мобилност по светски стандарди за прв пат во Македонија

Под слоганот “Мобилност по Ваша мерка“ компанијата Avant Car Macedonia полека но сигурно воведува нови стандарди во полето на мобилноста, по примерот на развиените европски земји. Avant Car Macedonia е франшиза на Avant Car, компанија која се рангира како една од најдобрите и најиновативни меѓународно етаблирани брендови за мобилност по

HUAWEI повторно нѐ изненади! Извонредниот nova 9 е must-have за секој модерен корисник!

На наше големо задоволство го добивме на користење новиот модел Huawei nova 9 и можевме лично да се увериме за што станува збор. Елеганцијата на неговиот надворешен изглед уште веднаш ни го остави првиот впечаток, а отпосле се уверивме и за многу

Мобилната апликација MAXTV GO отсега достапна и на AppGallery

Сопствената онлајн продавница за апликации на Huawei, AppGallery, секој ден се збогатува со нови локални и глобални апликации. Новиот додаток на AppGallery е мобилната апликација MaxTV GO со што корисниците на услугите на Македонски Телеком, отсега каде било и во кое било време ќе можат да ги

HUAWEI nova 9 е претставен од група инспиративни поединци. Запознајте го тимот на nova!

Новиот паметен телефон од HUAWEI – nova 9 – е комбинација на уникатна естетика, ултра лесен дизајн, силна камера и моќни перформанси што го прави совршен асистент за секојдневниот живот за современите корисници со зафатен начин на живот.  По повод претставувањето на новиот смартфон, HUAWEI покани

Започнува продажбата на HUAWEI nova 9 на македонскиот пазар

Од денес, најновиот смартфон на Huawei – претставник на најпопуларната светска серија nova, HUAWEI nova 9, може да се купи директно од локалните партнери на компанијата – Македонски Телеком, А1, Нептун, Сетек, Анхоч и Техномаркет, по препорачана крајна цена од 29.999 денари. HUAWEI

Излезе новиот iPhone 13 (ФОТО)

Како и секој настан, најавен на Apple така и овој со нетрпение го очекувавме. Прептоставките дека ќе се појави нов iPhone се исполнија. Го добивме iPhone 13, iPhone 13 Pro Max. Кога го гледаме многу наликува на неговиот претходник, но има моќ

1 2 3