КОШУЛИ ПО МЕРКА VS. КОШУЛИ КУПЕНИ ОД ПРОДАВНИЦА

Има многу причини поради коишто кошулите по мерка се далеку подобра опција од стандардните, купени од продавница. Во овој блог  ќе се обидеме да ги опфатиме главните предности за да се одлучите токму за custom made кошули изработени од високо квалитетен Австриски

МОДЕН ПРЕДЛОГ: Како да ја комбинирате ролката (ФОТО)

Ролката е задолжително парче гардероба за секој маж. Секој мора да има во неговиот гардеробер, минимум две ролки во разни бои и дезени. Ролката е можеби најдобрата комбинација на мажите во сезоната пред нас. Се комбинира секако. Дали се работи за деловно

Тајната на добриот стил на агентот Џејмс Бонд

Филмовите за Џејмс Бонд се едни од најкултните на сите времиња. Тајниот агент е познат по повеќе работи но една од нив е неговиот секогаш совршен стил. Беспрекорен костум, тоа е неговото можеби најдобро оружје кое го има од самите негови почетоци.

15 правила кои секој маж треба да ги знае на тема облекување

За се постојат правила. Но, некогаш тие правила се за прекршување. Но има некои кои не ни смеете да помислите да ги прекршите. Како на пример овие 15 правила кои секој маж треба да ги знае и почитува. 1. НОСЕТЕ ДОБРО ОДЕЛО

ЏЕБНОТО ШАМИЧЕ, НЕИЗОСТАВНО И ВО СТАРО ВРЕМЕ И ДЕНЕС (II дел)

Формалната гардероба секојпат е причинска, мора да има повод за да се облечете така. Црн смокинг или жакет од велвет, со лептир-машна во иста боја и бела кошула е резервиран за гала-вечер, како на пример четвртиот „Маж на годината“ што ќе се

ЏЕБНОТО ШАМИЧЕ, НЕИЗОСТАВНО И ВО СТАРО ВРЕМЕ И ДЕНЕС (I дел)

Софистицираноста е, дефинитивно, суштинска црта на секој господин човек, џентлмен што внимава на својот изглед, меѓу другото. Некако е нераскинливо поврзана со елеганцијата за која се вели дека е господствена работа, господинска, негов признак. Меѓусебното преплетување е очигледно што дополнително ја истакнува

Дали знаете по што е познат стилот на мажите од Њујорк?

Ах… Њујорк, Њујорк. Сонот на секој човек. Градот кој никогаш не спие. Градот кој е мелница, и ако те повлече кон себе, никогаш нема да можеш да излезеш. Њујорк е космополитски град, главен град на светот. Мажите во Њујорк, имаат посебен стил

Како правилно да носите чорапи

Прво треба да разјасниме дека не ви е потребен некој посебен водич за тоа како треба да носите чорапи, но мора да знаете дека тие претставуваат важен моден детал кој некогаш не го приметуваме. Чорапите се едни од најосновните парчиња на долна облека.

Фризури кои никогаш не излегуваат од мода

Еден од најважните елементи кај мажите и инивниот стил е фризурата. Таа покажаува за каков тип на маж станува збор. Дали сте среден, дали сте немиен и ред други параметри кои може да нзачат многу за вас. Машки фризури кои никогаш не

ВО СТИЛОТ НА ВИСТИНСКИТЕ, ПРАВИ ЏЕНТЛМЕНИ – СО ЖАКЕТ ОД ВЕЛВЕТ НА ГАЛА-ВЕЧЕР (II дел)

Пред да се осврнеме на изборот, нашата препорака за бојата, моделот на жакетот од велвет, односно кадифеното, сомотското палто, сако, иако вчера говоревме најповеќе за темниот, црниот, во комбинација на исти панталони, лептир-машна, чевли (лакирани „оксфорд“) и бела кошула, марамче во џебот,

1 2 3 18