Совршена комбинација за секој матурант: Еве како да бидете беспрекорни за секоја прослава

Во месец мај се е насочено на матурските забави. Тогаш особено внимание се обрнува на средношколците кои го прославуваат крајот на една етапа од животот. Месец во кој забавата и измешаните емоциите најмногу преовладуваат.  Иако девојките неколку месеци однапред знаат што ќе

Бидете во шема: Топ 5 машки трендови за ова лето

Летото доаѓа, а ние вам ќе ви помогнеме да го дочекате спремни. Кога зборуваме за лето, прво на памет ни паѓаат шорцеви, костим за капење, папучи и апостолки, но летото е многу повеќе од ова. Топлото и сончево време ни дозволува да

Бела кошула оди со сè, сивата ги неутрализира боите: Како да ја направите вистинската комбинација на бои?

Доколку сакате добро да изгледате, не е доволно само да облечете квалитетна облека, бидејќи квалитетното палто нема да ви помогне доколку неправилно сте ги комбинирале боите. При комбинацијата на бои постојат основни правила кои би требало да ги почитувате. Бела кошула оди

Сезоната на свадби започнува, еве како да изгледате на нив (ФОТО)

Кога светот полека почнува да се расплетува по неколку години мирување поради пандемијата која завладеа, сите ние, во целина, копнееме по неколку месеци полни со убави, весели прослави. И неколку прилики зборуваат дека оваа година се враќаме на она стандардното, нашето добро

6 модели на патики кои ќе бидат ИН летово (ФОТО)

Дојде времето кога можете да ги откачите тешките кожени чизми. Затоа што зимата заврши и време е да зачекориме во пролетта. Ова е сезона на пастелни нијанси, сончеви денови и сосема нови почетоци. Будење од зимскиот и ладен сон. Време е да

Лекции за стил кои можете да ги научите од култниот филм “КУМ”

Има многу грешки направени во „Кум“ на Френсис Форд Копола. Без разлика дали Фредо го предал Мајкл, Дон Корлеоне првично го одбил барањето на Солоцо за инвестирање во дрога или Сони ја одбрал баш таа лента на наплатната рампа, некои од глупавите

Како изгледаа добитниците на изборот на Мажи на годината за 2021 (ВТОР ДЕЛ – ФОТО)

Вториот дел од веста за облекувањето на Мажите на годината на настанот го продолжуваме со останатите. Следен кој навистина пленеше со својот изглед вечерта е Ламбро Патче, директорот за комуникации во Пивара Скопје. Ламбро ја доби наградата за Хедонист на годината за

Жарко Димоски изгледаше феноменално во костум од Дан Џон (ФОТО)

Мажи на годината е настан во форма на гала настан, и токму таа тежина на настанот придонесува секој гостин да изгледа онака светски како и што доликува за официјалниот избор на Мажи на годината за 2021. На настанот во DoubleTree by Hilton

Мажите на годината носат Dan John, официјален моден бренд на Мажи на Годината 2021

Оваа година официјален моден бренд за мажи на веќе традиционалниот настан „Мажи на годината“ е DanJohn. Станува збор за италијански бренд за машка облека кој има повеќе од 100 продавници низ светот, а пред брзо време пристигна и кај нас, благодарение на Fashion Group Macedonia. 

Челзи чизмите се задолжителни за мажите и оваа сезона

Првично носени од моторџии, а потоа испопулализирани од Битлси во 60-те челзи чизмите биле важен дел од британското модно движење. Откако оваа Британска мода се врати назад тие станаа задолжително парче од машката гардероба. Без разлика дали станува за кежуал, вечерно излегување

1 2 3 19