Продолжува драмата: Амбер Херд лажела дека парите од разводот ги донирала во детска болница

Продолжува судењето кое се одвива пред очите на светската јавност. Амбер Херд конечно призна дека не ја платила ветената донација од 3,5 милиони долари, откако во неколку наврати тврдеше дека парите од разводот биле донирани во добротворни цели. Сведочејќи пред судот во

Која е Шанел, шпанската претставничка на Евровизија на која Македонија ѝ даде 12-ка? (ФОТО+ВИДЕО)

Цела Европа зборува за младата Шанел ја претстави Шпанија на Евровизија со нејзината песна SloMo, со заводлив танц и магнетен ритам, во полн стил со кубанската душа на девојката. Но, која е Шанел? Родена во Куба и израсната во Каталонија, Шанел Тереро

Провокативна, секси и атрактивна: Дали ова е најзгодната учесничка на Евросонг? (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Се ближи Евросонг, а со тоа и јавноста зборува за настапите на земјите на ова натпреварување. Оваа година со појавувањето на тиркизниот тепих, очите на европската јавност беа вперени кон грчката убавица што ќе го претставува Кипар оваа година. Евровизиската претставничка на

Бекам, Кардашијан, Џоли: Колку плаќаат познатите ѕвезди за обезбедување?

Светските мега ѕвезди живеат во раскош, имаат финансии и можат да остварат речиси се што ќе посакаат. Но, дали светските познати личности живеат слободно? Голем број светски ѕвезди имаат телохранители, а на ова трошат многу финансии што не ни претпоставуваме за ова.

Следува продолжен викенд: 3 совети како да го поминете на најдобар начин

Секој продолжен викенд е одлична можност за одмор од секојдневната рутина и можност за да се посветите на луѓето кои ви значат. Доколку сакате нешто ново, интимно и интересно за луѓето кои ви значат ви ги даваме како предлог следниве работи. Направете

Убави, едноставни и весели декорации: Разубавете го вашиот дом во духот на велигденските празници (ВИДЕО)

Денеска е Велики Четврток, а овој ден е првиот од почетокот на празнувањето на Велигденските празници. Главен обичај при славењето што се изведува со посебно внимание на овој ден е вапцувањето на велигденските јајца. Јајцата ги вапцува домаќинката рано наутро пред да

Успешните луѓе и нивните седум навики кои ги прават секое утро

Кое време се будите? Откога работењето од дома стана новото нормално, многумина не се будат баш нешто рано. Но, тие некоку чсаови пред да започнете со работа, се можеби најубавите часови кои треба да ги третирате како подарок за вас, и само

Слатки задоволства и уште послатки награди на „Чоколенд“ во Веро

Веро и годинава традиционално го организира „Чоколенд“, најслаткиот настан во годината на кој потрошувачите може да ги најдат најдобрите понуди на омилените слатки задоволства по промотивни цени, а најсреќните потрошувачи ќе се засладат и со награди. Наградната игра на „Чоколенд“ почнува денеска

10 работи кои успешните ги прават во слободно време за викендите

Викендите ги чекаме со нетрпение. Да се легачиме во кревет, да гледаме филмови, серии, да дремеме на кафе, да прошетаме со пријателите по некои од кафаните. Но, дали знаете дека успешните луѓе прават некои работи кои се спротивни на она што многумина

Колку “поминатите километри” ни се важни на нас мажите

Луѓето се една многу интересна категорија за истражување особено кога се работи за секост и сфаќањата, чудните ритуали и културолошки обичаии. Една студија направена неодмна се позанимавала со истражувањето околу бројот на сексуални партнери и дали таа информација има било какво значење

1 2 3 28