Фудбалски менаџер, сон на секој маж (ВИДЕО)

Сигурно многумина од вас, сакаат да бидат дел од светот на најдобрите фудбалери. Поучени од она што го гледаме, колкави на суми се вртат во фудбалот, и каков живот живеаат менаџерите на некои од најголемите фудбалски ѕвезди во светот, секој од нас

Вечерва гледајте ја последната епизода од првата сезона на Џентлмен Магазин (ВИДЕО)

Оваа среда не го пропуштајте финалното издание од првата сезона од Џентлмен Магазин. Сезона во која што успеавме да собереме голем број на џентлмени и луѓе од кои научивме многу. 54 емисии, 54 недели, се трудиме да направиме една поубава слика за

Вечерва во Џентлмен Магазин: Звонко Херцег, вински експерт и страствен вљубеник во виното (ВИДЕО)

Џентлменството се добрите манири, тие се дел од домашното воспитување. Ако ги воспитуваме децата правилно, ќе имаме многу повеќе џентлмени во иднина. Денеска, оваа среда, гледајте го новото издание на Џентлмен Магазин во кое што гостин ќе ни биде Звонко Херцег, вински

Вечерва во Џентлмен Магазин: Актерот и продуцент Симеон Мони Дамевски и картинг талентот Петар Богатиновски (ВИДЕО)

Ви го најавуваме 51-то издание од Џентлмен Магазин во кое што ќе имаме три генерации на џентлмени. Еден реализиран и докажан професионалец во својата професија, актерот и продуцент Симеон Мони Дамевски, директор на Филмскиот Фестивал Манаки, другиот е Петар Богатиновски кој со

Млад и успешен, Дарјан Трајанов гостин во Џентлмен Магазин: “Свеста за здравјето е сеуште ниска”

Магистер по јавно здравје, млад успешен. Дарјан Трајанов, вљубеник во спортот и здравите навики. Според него мажите генерално слабо ги негуваат тие здрави навики, и некако се ставени во втор план, и сето ова мора да се промени. Макеоднските мажи сеуште имаат

Дуке Бојаџиев гостин во Џентлмен Магазин (ВИДЕО)

Џентлмен Магазин, продолжува да ги претставува македонските џентлмени. Оваа среда имаме чест и задоволство да разговараме со Дуке Бојаџиев. Дуке Бојаџиев е композитор на филмска музика, продуцент и пијанист. Има медицинска диплома верувале или не, но и огромна пасија кон музиката, која

Горан Цветинов, генерален директор на Нептун: Добар лидер е комбинација на две работи (ВИДЕО)

Во Џентлмен Магазин имавме можност да разговараме со човек кој е навистина успешен во животот. Горан Цветинов е џентлмен кој е школски пример за тоа како треба да се биде успешен и како треба да се креира патот кон тоа што го

Дејан Пројковски гостин во Џентлмен Магазин (ВИДЕО)

Оваа среда, на првиот ден од септември, гостин во Џентлмен Магазин е Дејан Пројковски. Режисер кој негува добри навики. Професионален во секој аспект. Признаен од Скопје, до Белград, Загреб, Сараево, и каде уште не. Бидете со нас и негувајте добри навики. ПОГЛЕДНЕТЕ:

Столе Димитриевски: За мене џентлмен е Пеп Гвардиола (ВИДЕО)

Македонскиот “октопод”, Столе Димитриевски, за Џентлмен Магазин ни откри многу интеесни работи од неговиот приватен живот и од светот на фудбалот. Зборуваше за Европското првенство кое уште не држи под импресии, зборуваше за детали од него, за живото во Шпанија и што

Аљоша Симјановски: Џентлменството е воспитание и е основа во срцето (ВИДЕО)

Во нашата емисија имавме чест да разговараме со еден исклучителен џентлмен, со кој ќе ве навратиме низ времето кога се почитувале вистинските вредности и кога се негувале добрите навики. Наш гостин е Аљоша Симјановски, режисер, публицист, композитор… Роден е во Скопје, каде

1 2 3 5