Мажите од овие професии најмногу изневеруваат

Денеска успеавме да пронајдеме на интернет едно навистина интересно австралиско истражување за неверството. Во ова истражување била дел и страницата за запознавање на партнер, Victoria Milan, и во него учествувале 5, 650 корисници. Според ова истражување се покажало дека луѓето кои имаат

9 совети за успешен брак од Бред Пит

Бред Пит имаше позади него брак со една од најубавите жени на сите времиња. После 11 години, приказната со Анџелина Џоли заврши. Иако според ситуацијата сметате дека Бред Пит не е оној кој треба да дели совети за брак, сепак од грешките

Овој хороскопски знак важи за најголем манипулатор

Нивниот шарм е нешто што не може да се одолее, а тоа е предноста која што тие ја посакуваат. Снаодливи и секогаш точни, луѓето кои се родени во знакот Девица секогаш се чекор пред вас, односно точно знаат како да ви пристапат за да го добијат тоа што им

Утрински викенд пијалок “Еспресо Мартини” (ВИДЕО)

Замислете го ова: се будите накај 7 часот наутро и го започнувате денот со коктел. Да убаво читате со коктел, кој ќе ви ги отвори очите веднаш. Еспресо Мартини е идеална комбинација за летните месеци од годината, затоа што дава одличен микс

Колку знаете за здравата исхрана?

Светската дебелина речиси тројно е зголемена од 1975 година, а со тоа порасна и појавата на срцевите заболувања, ракот и дијабетесот. Државите имаат развиено упатства за исхрана, прилагодени на локалните состојби со храна и нивното население, за да обезбедат совети за здрава

Дали знаете дека тридневниот викенд ве прави попродуктивни и посреќни?

Научни студии пронајдоа врска помеѓу продуктивноста и среќата. Луѓето имаат тенденција да бидат посреќни кога имаат повеќе време да ги прават работи во кои уживаат. Ова го зајакнува аргументот за четиридневната работна недела и тридневниот викенд, бидејќи може да им даде на

Како да одморите од работата?

Напорната работа и недостатокот на време за одмор доведуваат до замор кој е многу лош за организмот. Ви претставуваме неколку совети кои ќе ви помогнат да се опуштите и повторно да уживате во животот. Дозволете си на себе си себичност Сите понекогаш

Земји во светот кои најмногу внимаваат на екологијата и животната средина

Почитувачите на природата сигурно веќе знаат, а еве совети и за оние кои немале можност да се информираат за тоа кои земји и како го негуваат здравиот однос кон планетата, единствениот дом кој го имаме. Причината за глобалното затоплување е човечката негрижа

“Ситници” кои секој маж ќе го направат среќен

Секој од нас терба да тежнее кон тоа да направи да биде подобар и посреќен од ден на ден. Живееме во едно стресно време, каде што многу луѓе се несреќни. Не ви требаат многу пари за да бидете среќни. Постојат голем број

Летни обувки кои секој маж мора да ги има во неговата колекција

Мажите мора да имаат поголема колекција на на кондури за да можат да бираат согласно приликите на денот. Мора да имаат чевли за на одело, мора да имаат мокасини, мора да имаат неколку пара на патики, мора да имаат еспадрили, мора да

1 2 3 17