Дејвид Бекам, човекот кој сеуште го освојува светот

Дејвид Бекам е човек кој нема потреба од вовед. Едноставно веќе не му требаат – и не му требаат веќе подолго време. Но, што се однесува до тоа кога точно се случи оваа промена во неговиот живот? Тоа е претпоставка. Дали беше

Часовници од 90-те кои се подобри од повеќето кои ги гледаме денеска (ФОТО)

Кога станува збор за историските децении на хронологијата од 20-от век, во 1950-тите се појавува за прв пат професионалниот часовник за нуркање, 1960-тите како ера на хронографот и 1970-тите како зората на луксузните спортски модели од челик со цени на благородни метали.

Модни совети: Да, дозволено е летно време да носите џемпери

Летна плетена облека. Лето… и плетена облека? Не, не звучи баш правилно. И, да, признаваме дека повивањето во дебели волнени влакна може да биде само последното нешто што ќе ви падне на ум во задушливата топлина на летното време. Но, сè уште

Совршено мало џакузи за релаксација на вашите тестиси (ВИДЕО)

Зад овој чуден производ се крие луда идеја до која дошле двајца пријатели додека разговарале за пијалоци, жени и други модерни трендови. Тие потоа ја негуваат својата визија, развивајќи ја долго и напорно, сè додека не решија да ја претворат во реалност

3 прехрамбени навики за долг и здрав живот на легендарниот Клинт Иствуд

Клинт Иствуд е еден од највпечатливите холивудски актери. Не само што глуми во филмови од 1955 година, тој е режисер и продуцент и на 92 години ја воодушевува публиката со својот изглед. Многумина се прашуваат како успева толку долго да изгледа толку

За вистински хедонисти, најдобрите печки за пица кои секој маж треба да ги има

Има ли јадење поубаво од пицата? Глобално конзумираниот, крајно сеприсутен оброк со маестрално тесто и дресинг, за жал, се смета за достоен за елитата само ако биде направена во жешка печка од тули на оној неаполски традиционален стил. А, кога станува збор

Ова се најдобрите парфеми за 2022

Сега, кога целосно ги заменивме тешките гардероби и дебели јакни, соодветно е да го имаме истиот пристап кон нашите мириси. Со попријатни температури или убавиот летен ветер и додека се подготвуваме за долгоочекуваните бегства, треба да размислите за вашите парфеми и што

5 прашања кои треба да си ги поставите пред да дадете отказ на работа

Професионалците за човечки ресурси се загрижени поради неверојатниот пораст на вработените кои ги напуштаат своите работни места од почетокот на пандемијата. Тешко дека можете да ги обвините за грижата. Во Обединетото Кралство, повеќе од 400.000 работници го напуштиле своето работно место меѓу

1 2 3