Хедонистички BLACK FRIDAY кај нас (ФОТО)

Хедонистички BLACK FRIDAY во LGA. Само утре имате можност да купите се од асортиманот на аксесоари за пури (секачи, запалки и хјумидори) по супер попуст од -30%. Ве очекуваме сите во продавницата на улица Никола Вапцаров 2 во центарот на Скопје! Уживајте

Бенкси го обвини брендот Guess за кражба на неговото познато дело (ФОТО)

Бенкси на својот Инстаграм профил го обвини брендот Гес за кражба неговото познато дело. Имено, брендот го поставил ова дело на излогот од својата продавница во Лондон. Тој ги повика своите следбеници на Инстаграм да дојдат во Гес и да ги копираат

Том Форд се “продаде” за 2.8 милјарди долари

Познатиот моден бренд и икона во светот на модата, Том Форд, се продаде за сума од 2.8 милјарди долари на Есте Лаудер. Во сумата која е објавена, влезени се сите долгови на Том Форд, како и заработка на познатиот моден дизајнер. Според

Највредната фотографија некогаш направена (ФОТО)

Во пресрет на светското фудбалско првенство кое се одржува во Катар, а кое започна денеска, се појави една од највредните или најмоќните фотографии направени досега. Имено, брендот Луи Битон, ја објави својата најнова кампања со двајцата најдобри фудбалери во светот, кои 17

За смели мажи кои сакаат накит (ФОТО)

Накитот е еден од најлесните начини да додадете личност на вашата облека. Но, ако сте нови во играта bling, може да биде тешко да знаете од каде да започнете. Сите сме биле таму – „Дали е ова право за мене? или „можам

Машки чанти кои треба да ги има секој од вас

Мажи и аксесоари е комбинација која е актуелна изминатите десетина години. Во минатото, се започнало од добра актовка или акт чанта, добар кожен паричник, и тоаа би било се. Но, денеска кога зборуваме за мажите и новнитер аксеоари или чанти, тогаш зборуваме

Сеико се врака на врвот во светот на часовниците

Во Јапонија, тие немаат крал – имаат император. Повеќе од две илјади години, овој шеф на државата се наоѓа во расцутениот Токио, каде раскошната царска палата се наоѓа на убаво градско место наречено „Чијода“. На едвај еден километар од раскошот и величественоста

Патики кои ќе го посака секој џентлмен (ФОТО)

Кога станува збор за модерни патики, време е да ги покажаме најактуелните за оваа сезона. Овие патики стануваат популарни уште во средината на минатиот век, а Најк и Адидас ги движат напред пред било кој друг бренд да проба да направи нешто.