Супер автомобил, за супер мажи – Porsche 911 Turbo S

Porsche 911 Turbo S 2020 не е обичен автомобил. Тоа е супер автомобил за супер мажи. Класиката која ја носи со себе е желба на секој маж кој разбира малку. Овој автомобил има 650 коњски сили и изглед во кој нема кој

Audi SQ8 – најмоќниот SUV автомобил со V8 дизел мотор

Audi конечно го претстави големиот SQ8, SUV автомибил кој добива 4-литарски турбодизел. Германскиот производител со новиот SUV сака да докаже дека хибридната технологија може да го продолжи векот на користење на возила на фосилни горива. Во конкретниот случај , станува збор за најсилната можна

Како Мерцедес го испрати во пензија својот директор (ВИДЕО)

Автомобилските гиганти, компаниите BMW и Mercedes можеби се големи ривали, но покажаа дека сеуште се класа над другите. Директорот на германската компанија Mercedes Дајмлер, Дитер Зече замина во пензија, а нивниот конкурент BMW направи креативно видео во чест на неговото заминување. Според оваа реклама можеме

Од Ањели до Елкан – “Фичото” кое нема човек кој не го посакува (ФОТО)

Фиат 500 е креација на најголемиот Италијан или некрунисаниот италијан Џани Ањели. Нема да зборуваме многу за него, сите веќе знаете дека бил маж со стил, човек кој бил вистински џентлмен. Џани Ањели бил голем љубител на автомобилите, несомнено, пред се поради

ВИДЕО: Џентлмен Магазин – Mille Miglia, трка на вистинските џентлмени

Многумина не слушнале за познатата трка на џентлмените Mille Miglia. Оваа трка која трае 4 дена, ви ги буди сите можни чувства на нешто спектакуларно, на нешто незаборавно. Што е Mille Miglia? Првата Miglia Mille се пдржала во 1927 година. Овој настан

За сите љубители на ретро автомобилите (ФОТО)

Старото “ФИЧО” е најфраерски автомобил за ова лето. Старото Фичо, или Фиат 500 Џоли и оваа кабрио верзија е најфраерскиот автомобил ова лето. Идеален. Можеби денеска има еден тон автомобили, но со овој автомобил некаде на јадранска магистрала би изгледале поголеми фраери