Италија – Англија во големот финале

Вчера го добивме и вториот финалист на ЕУРО 2021 година. Во напреварот помеѓу репрезентациите на Данска и Англија, земјата од островот успеа да слави по продолженија со 2:1, и се пласираше во големото финале каде за противник ќе ја има Италија. Англичаните

Британци кои важат за вистински џентлмени (ФОТО)

Џентлменството се некако се поврзува со Британија со монархијата нивна, дека од таму потекнуваат тие благородни семејства кои имале висок углед во јавноста. Добриот начин на однесување, доброто облекување, и навиките ги става токму на тоа место. Вратете се назад ќе видите