Како да направите вашиот костум да изгледа поскапо

Не секогаш можеме да си дозволиме прескапи костуми, а и не на секој од нас му требаат. За почетниците, доколку сакате вашиот костум да не изгледа евтино и да не потрошите енормна сума на пари пробајте го следново: избегнувајте сјајни синтетички материјали,

Британскиот стил е закон во модата кај мажите (ФОТО)

Кога станува збор машката мода, британците секогаш биле лидери, иако, италијаните важат за пример за машка мода или пак нивната ноншалантност е идеална за секој. Британскиот стил секогаш ќе биде меѓу најпопуларните стилови поради мешавината на елганцијата и ексцентричноста. Британската мода е

Кројач Борче ќе ви раскаже зошто треба да носите одело по мерка (ВИДЕО)

Еден од најтарите и најпознати кројачи кај нас беше гостин во Џентлмен Магазин. Каде ако не во нашата емисија ќе ги најдете најдобрите совети за џентлмените, за тоа како да се однесувате, како да се облекувате, и ред други работи. Кројач Борче