Дали знаете по што е познат стилот на мажите од Њујорк?

Ах… Њујорк, Њујорк. Сонот на секој човек. Градот кој никогаш не спие. Градот кој е мелница, и ако те повлече кон себе, никогаш нема да можеш да излезеш. Њујорк е космополитски град, главен град на светот. Мажите во Њујорк, имаат посебен стил

Вечерва во Џентлмен Магазин: Актерот и продуцент Симеон Мони Дамевски и картинг талентот Петар Богатиновски (ВИДЕО)

Ви го најавуваме 51-то издание од Џентлмен Магазин во кое што ќе имаме три генерации на џентлмени. Еден реализиран и докажан професионалец во својата професија, актерот и продуцент Симеон Мони Дамевски, директор на Филмскиот Фестивал Манаки, другиот е Петар Богатиновски кој со

Во кои градови најмногу се гледаат филмови за возрасни, според PornHub?

Еден од најпознатите порно сајтови PornHub познат е по своите интересни истражувања кои ги прави. Тие овој пат објавија листа од градовите во кои најмногу се гледаат филмови за возрасни. Според нивната листа, Њујорк е градот во кој најмногу се гледаат ваквите содржини,

Погледнете го станот на Томи Хилфигер во Њујорк (ВИДЕО)

Светски познатиот моден креатор и сопственик на брендот Томи Хилфигер, Томи Хилфигер, е добро познат во јавноста по неговиот одличен начин на живот. Некој ќе рече дека има многу пари, и со многу пари е лесно. Но, не секој што има многу