Колку време им требало на Бил Гејтс, Џеф Безос и Елон Маск да стигнат до првиот милион?

Клубот на милионерите брзо ги додава членовите. Во 2020 година, имало повеќе од 19,6 милиони луѓе со шест цифрени суми,  до 2023 година, тој број се очекува да порасне на повеќе од 23,4 милиони. Милијардерите во светот се многу потешка група – повеќе

Луксуз на вода, Џеф Безос ја има една од најубавите јахти (ФОТО + ВИДЕО)

Најбогатиот човек на светот, односно основачот на „Амазон“, Џеф Безос летово за прв пат заплови со својата нова луксузна јахта наречена „Летечката лисица. Безос во моментов се наоѓа на едно од најпознатите популарни турски летувалишта. Светските медиуми пишуваат дека Безос за неа