КАШМИРОТ – НЕЖНО МИЛУВА…

Како што надвор се заладува, така расте и потребата за нова облека која ќе соодветствува на вашиот углед, репутација, имиџ, вклучително и стилот, начинот на облекување, првенствено заради себе, своите потреби (естетски, секако), но битно е, се разбира, и вниманието кое го

Го обожавате италијанскиот стил? Тогаш облекувајте се вака (ФОТО)

Милано е една атрактивна туристичка дестинација, пред се за оние што се фасцинирани од италијанската мода и начин на живот. Исто важи и за Фиренца и за Рим. Но, Милано според многумина важи за центар на модата. Градот ќе ве освои со

Секс поза која води до подобар оргазам

Огразмот како што сите знаеме претставува добра работа, но ние ќе ви претставивме нешто што ќе го крене вашиот секс живот на повисоко ниво – Edging. Оваа секс поза е позната по контрола на оргазмот, Edging вклучува доаѓање до точка од која не можете да се

Карактеристики на успешниот заводник

Што е успешен заводник? Не постои некој конкретен одговор на ова прашање, но тие имаат некои каактеристики кои што ги прават поинакви од другите. Тие навики не се стекнати преку ноќ, туку преку голем број на успешни и инеуспешни ситуации во обид

Фабрицио Корона – кралот на папараците во Италија и човек со стил

Дали сте слушнале за Фабрицио Корона? Тој е професионален италијански акробатски велосипедист, актер, телевизиска и медиумска личност, пејач на “Вива ла Либерта”, а во Италија важи како кралот на папараците. Корона е роден во Катанија и потекнува од новинарска фамилија. Тој е

ТРАДИЦИОНАЛНО БРИЧЕЊЕ, НО НЕ САМО ВО БЕРБЕРНИЦА

Бричењето, отстранувањето влакна од лицето со брич е дел од секојдневната нега, хигиена, и е својствено за мажите кои држат до себе, внимаваат на својот изглед, а така и на достоинството. Самопочитта е висока морална вредност, исто како и односот кон другите. А,

Vacheron Constantin го има приматот на часовник на Џентлмените (ФОТО)

Богатите и успешни луѓе можат да си дозволат одреден тип на луксуз и да си купат она што најмногу го посакуваат. Но, кога се работи за часовници, можеби не секој од нив знае дека ако инвестира во Vacheron Constantine тој инвестира во

18 работи кои ги одвојоуваат џентлмените од мажите

Трендовите постојано доаѓаат и си одат, различни пријатели и девојки поминуваат низ нашиот живот и си одат, но една работа кон која треба да се стреми секој маж е да биде џентлмен. Затоа денеска ќе ви претставиме 18 работи кои ги разликуваат

FLORIS ПАРФЕМИТЕ – НЕПОГРЕШЕН ИЗБОР НА ЛОНДОНСКИТЕ ЏЕНТЛМЕНИ

Парфимеријата Floris, која постои двесте деведесет и една година, од 1730-тата, е сместена во зградата чија намена е различна, и станбена и деловна, со канцеларии, на 89 Jermyn Street во главниот град на Велика Британија – Лондон SW1Y 6JH, од нејзиниот почеток, и е омилено место за

Часовникот на Марлон Брандо оди на продажба

Еден од најапознатите холивудски актери во историјата, Марлон Брандо, бил љубител на часовниците. Тој поседувал еден безвременски Rolex часовник кој сега ќе оди на продажба преку аукција. Станува збор за Rolex Datejust модел. Часовникот се карактеризира со куќиште од нерѓосувачки челик со бројчаник од

1 2 3 17