Што ја одбележа 2021?

Нема да зборуваме за политика, тоа не не интересира, ама баш ич. Ќе зборуваме за убавините кои ги поминавме минатата година. Ќе започнеме со една работа која е најтазе за сите нас, а тоа е втората сезона на Џентлмен Магазин. Џентлмен Магазин

“Мажи на годината” вечерва на МТВ1 (ВИДЕО)

Вечерва на МТВ1 со почеток од 21:20 часот премиерно беше емитувана манифестацијата Мажи на годината за 2021 во организација на Џентлмен Магазин и Фрајдеј Комуникации. Оваа година ова шоу навистина беше светско, налик најголемите светски манифестации за избор на Мажи на годината.

Симеон Мони Дамевски: Посакувам да се вратам на Оскарите, но на сцена со мој филм (ВИДЕО)

Симеон Мони Дамевски, македонскиот филмски работник, директор на филмскиот фестивал Манаки, беше гостин во првата сезона на Џентлмен Магазин. Мони претставува олицетворение на луѓе со искрена и чиста мисла и енергија. Уште од млади години се гледал како научник, но кариерата го

Лазар Гечевски: Во животот треба да оставиме траг по кој ќе не паметат (ВИДЕО)

Во втората сезона на Џентлмен Магазин, започнуваме со една многу интересна личност. Лазар Гечевски, поранешен директор на Агенцијја за енергетика, и комесар за натпревари во КФСМ. Лазар Гечевски е човек кој зборува за масонеријата, за тајните друштва. Интересна тема која со сигурност

Започнува втората сезона на Џентлмен Магазин (ВИДЕО)

Цела една година, 54 емисии за џентлмените кај нас, зборуваме за добрите навики, за џентлмените, за стилот. Цела година на најдобар начин ги претставивме македонските џентлмени и како да бидеме подобри во сето она што го правиме. Според она што можевте да

Како изгледаа добитниците на изборот на Мажи на годината за 2021 (ВТОР ДЕЛ – ФОТО)

Вториот дел од веста за облекувањето на Мажите на годината на настанот го продолжуваме со останатите. Следен кој навистина пленеше со својот изглед вечерта е Ламбро Патче, директорот за комуникации во Пивара Скопје. Ламбро ја доби наградата за Хедонист на годината за

Жарко Димоски изгледаше феноменално во костум од Дан Џон (ФОТО)

Мажи на годината е настан во форма на гала настан, и токму таа тежина на настанот придонесува секој гостин да изгледа онака светски како и што доликува за официјалниот избор на Мажи на годината за 2021. На настанот во DoubleTree by Hilton

Голд Фелициа направија феноменално шоу на Мажи на годината 2021 (ФОТО)

Кога сме кај џентлменските работи, можеби една од работите кои се поврзува најмногу со нив, уште од поодамна, е кабарето. Кабарето, како што знаете е симбол на џентлмените, пред се поради убавите настапи на музичките и танцови ѕвезди, на моментот на уживање

City Fashion најдобра продавница за облека во 2021 година

Продавницата на City Fashion го освои првото место во категоријата бутици на традиционалната манифестација „Месец на трговијата” во организација на Град Скопје. На 14.12  се одржа петнаесеттата по ред манифестација „Месец на трговијата”, во рамки на која Град Скопје ги прогласува најдобрите

Мажите на годината и гостите уживаа во Антик и Бадел Блек (ФОТО)

Вистинските мажи и џентлмени секогаш знаат што е најдобро за нив. Затоа, ние како организатори на манифестацијата Мажи на годината во Македонија, оваа година успеавме да им обезбедиме врвен пијалок, нешто во кое ќе уживаат. Во соработка со Бадел и нивните нови

1 2 3