Џентлмен Магазин во Кавадарци: Гости во новата епизода се Борче Стаменов и д-р. Весна Чемерска Попова (ВИДЕО)

Оваа среда ќе се одржи 10-та епизода од втората сезона на Џентлмен Магазин каде гостуваат Борче Стаменов и д-р. Весна Чемерска Попова. Новото издание од Џентлмен Магазин го започнуваме од градот Кавадараци. Градот на лозарството и дом на најубавите македонски вина. Со

Топ машки модни трендови за пролет/лето 2022 година

Во изминатите две сезони, дизајнерите беа принудени да размислуваат креативно за тоа како да ги покажат своите колекции. Иако многумина решија да продолжат по овој нов пат, сезоната пролет/лето 2022 година го доживеа големото враќање на физичките ревии, здив на свеж воздух

Овие осум работи не ги прават зрелите мажи

Мажите честопати остануваат детинести, па некои жени често знаат да кажат дека мажите и по бракот „во себе имаат уште едно дете“. Во секој случај, за секоја жена многу е важно мажот да биде стабилна личност кој има цврсти ставови и знае

5 работи кои жените најмногу ги сакаат кај мажот

Сметаме дека желбите на жените кои ги очекуваат од мажите се најчесто тајна. Жените го кажуваат она што тие сакаат да го знаат мажите. Без разлика дали треба да знаете како да добиете девојка или сакате да бидете подобар маж за жената

/

Најдобрите хотели во Катар доколку планирате да го посетите FIFA World Cup 2022

Луксуз, најдобра услуга и спектакуларен помин. Со цел да се доживее вистинско луксузно искуство за време на престојот на Фифа 2022 во Катар, одвоивме неколку хотели кои ги заслужуваат дефинитивно највисоките оцени на ранг листите. Сместени во софистициран урбан дел, се нудат

Џентлмен Магазин ТВ – италијанскиот Амбасадор Андреа Силвестри

Се трудиме да ви ги доближиме различните култури и вредности на луѓето од целиот свет. Во новата епизода на Џентлмен Магазин ќе зборуваме со италијанскиот амбасадор Андреа Силвестри кои ќе ни ги доближи џентлменските вредности кои ги носи со себе од убавата

4 начини да го мотивирате вашиот тим за понеделничките активности

Ниту управувањето со времето, притискање на копчето „одложи“ или целосно стопирање на алармот, нема да ви дозволува да го прескокнете понеделникот. Викендот треба да заврши некогаш, па почетокот на неделата треба да го започнете што е можно подобро – а не да

Првиот летачки автомобил се лансира на пазарот

Летечкиот автомобил можеби изгледа како нешто од научно-фантастичните филмови и фантазијата на некое дете, но во текот на следната година тоа ќе стане реалност. AirCar е автомобил кој се претвора во авион и се издигнува до небото. Футуристичкото летало доби зелено светло

Започна продажбата на HUAWEI P50 Pro на македонскиот пазар, во комплет со Huawei FreeBuds 4i

Предводникот на култната серија P – Huawei P50 Pro, од денес е достапен за македонските потрошувачи, заедно со слушалките со активно намалување на бучавата – HUAWEI FreeBuds 4i. „Од самото создавање на серијата P, постојано правиме нови чекори и ги прошируваме границите