Задоволство и слава: Заради улога во филм познатата американска актерка спиела со 200 мажи

Холивудските ѕвезди живеат турбулентен живот кој носи многу слава, а следствено на тоа и други работи. Џенифер Кулиџ откри дека спиела со 200 мажи благодарение на нејзината улога во хит комедијата „Американска пита“ од 1999 година.

„По филмот „Американска пита“ имав многу сексуални дејствија“, признала 60-годишната актерка во интервју за „Варајети“.

„Имав голема корист од овој филм. Мислам, имаше околу 200 мажи со кои спиев поради него“, истакна американската актерка.

По нејзината улога во првиот дел од блокбастерот „Американска пита“, Џенифер Кулиџ често ја толкуваше улогата на сладострасната „мама“. Присутна на екранот повеќе од 30 години, 60-годишната Џенифер Кулиџ многу луѓе ја поврзуваат главно со улогите на бујни, светли русокоси.

Таа ја започна својата кариера во 1990-тите со мали комедии на телевизија и филмови. Таа ја играше девојката на Џери во една епизода од Сејнфелд. По успехот на нејзината улога во „Американската пита“ од 1999 година, „Мајката на Стифлер“ продолжи да го игра истиот лик. Сексуализирана, но крајно забавна жена која може да шармира секого со својот потписен глас (освен можеби Моника и Фиби од „Пријатели“).

Иако Џенифер има многу иконски улоги зад себе, таа не ги зема истите хонорари како нејзините колеги и пријатели.
За среќа, писателот и режисер Мајк Вајт и пријател на актерката решиле да и напишат улога, благодарение на која Кулиџ конечно можел да „излезе од фиоката“ во која била ставена пред 30 години.

Благодарение на серијата на HBO „Белиот лотос“, 60-годишната актерка може целосно да и го покаже на публиката својот потенцијал. Првиот дел од серијата привлече речиси два милиони гледачи. Во вториот дел, закажан за октомври, Џенифер Кулиџ повторно ќе ја видиме како Тања МекКвејд, која бара духови.

Извор: Вистина

Leave a Reply

Your email address will not be published.