Македонски мажи на Инстаграм кои важат за мажи со стил (ФОТО)

Како машки онлајн магазин, постојано се трудиме да го следиме стилот на познатите личности, како во светот така и кај нас. Затоа денеска оваа статија ќе зборуваме за македонските машки инфлуенсери кои што може да се пофалат со добар стил. Да се

Стилот на Клерк Гебл (ФОТО)

Клерк Гебл, холивудскиот заводник кој живеел како крал. Оваа реченица го отсликувала еден од најголемите холивудски глумци. Тоа е фактот дека секогаш уживал во добро друѓтво, со убави ени. Уживал во пури, добар пијалок. Неговиот препознатлив брк е симбол кој го отсликува

Дејан Лилиќ: Немав рол модели, но исклучително го почитувам Ненад Стојановски, беше вистински џентлмен (ВИДЕО)

Дејан Лилиќ, нашиот познат глумец, беше гостин во Џентлмен Магазин, и зборуваше со Жаре за убавите работи, за џентлмените, за неговиот живот, за рол моделите како и за навиките. Во почетокот на разговорот, Дејан зборува за џентлмените, каде вели дека во животот

Јоакин Феникс покажа како се носи смокинг со старки (ФОТО)

Џокер или Јоакин Феникс важи за екцентричен човек со свој препознатлив стил. Малку повлечен од јавноста, но секогаш активен таму каде што е најдобар, во актерството. На овогодинешните Оскари, тој ја воскресна една култна работа. А, тоа е црн елегантен смокинг со

Врвна изведба на безвременскиот класик Delilah на Жарко Димоски (ВИДЕО)

Ги оживуваме безвременските класици со Жарко Димоски и Џентлмен Магазин. Овој пат ви ја претставуваме Delilah од Том Џонс. Култна песна. Жарко Димоски ја изведе на свој моќен начин. Уживајте.