Брендови на часовници кои секој маж мора да ги знае

Без разлика колку е далеку отидена технологијата денеска, механичките движења секогаш ќе бидат чекор понапред кога станува збор за часовници. Овие часовници важат за уметност пред се поради иновацијата, неверојатната изработка и прецизноста кај секој детал. Часовниците означуваат благодарност за модерниот господин,

Vacheron Constantin го има приматот на часовник на Џентлмените (ФОТО)

Богатите и успешни луѓе можат да си дозволат одреден тип на луксуз и да си купат она што најмногу го посакуваат. Но, кога се работи за часовници, можеби не секој од нив знае дека ако инвестира во Vacheron Constantine тој инвестира во

Ремчињата на часовниците ја одредуваат нивната намена

Секој часовник е моден додаток за различни пригоди. Познато е дека часовникот може да е дел од скоро секоја модна комбинација, но важно е каков часовник ќе изберете за целосно вклопување во вашиот аутфит. Часовниците меѓудруго најмногу се разликуваат по ремчињата, а

Како да го одберете идеалниот часовник за вас

Доаѓа време во животот кај секој маж кога разбира дека треба да носи часовник. Но, што е вистински часовник? Според нашиот тим, вистински часовник е оној кој покажува дека сте направиле некој исчекор кон вистинска, искрена машкост. Среќа, ние сме тука да ви

Започна продажбата на Huawei 3 серијата на македонскиот пазар

Од 12 јули, новите премиум паметни часовници Huawei Watch 3 и Huawei Watch 3 Pro се достапни за македонските потрошувачи благодарение на Техномаркет, Анхоч, Сетек и Нептун. Huawei Watch 3 Pro е достапен со титаниумско тело од 48мм и кафеав кожен ремен

Роберт Дауни Џуниор има страшно добра колекција на часовници (ВИДЕО)

Еден од најпознатите актери во светот, но најпознат по улогата на Тони Старк или Iron Man можеби не изгледа како голем фан на часовници, но има импозантна колекција која треба да се почитува. На следното видео можете да ја погледнете оваа колекција

Часовник на неделата: OMEGA Speedmaster Grey Side of the Moon

Модерниот OMEGA Moonwatch е почитуван од страна на новата генерација поради инзвонредниот дизајн и иновативно размислување. Денес е лансиран уште еден исклучителен модел кој нуди еден уникатен  дел од вселената кој може да го носите на вас. 44.25 милиметарскиот Speedmaster Grey Side

7-те најскапо продадени рачни часовници од луксузните аукции во Женева

Љубителите на рачни часовници потрошија милиони долари на една аукцијата во Женева . Еден од нив достигна цена и од 3 милиони долари. Но да почнеме со ред, во продолжение најскапите 7 часовници кои беа продадени пред пандемијата на Sotheby’s аукцијата. HEUER

Три “дајвери” кои прават разлика (ФОТО)

Дајверите се едни од најпосакуваните часовници кај мажите. Но, овие три денеска кои ќе ви ги претставиме прават разлика во светот на дајверите. ORIS Aquis Whale Shark Limited Edition Две работи кои ORIS ги прави со супер интегритет се дека прават одлични дајвери