Авиони кои имаат луксузна прва класа подобра од хотелите

Авиониските компании на кои сме научени ние се како да се возите во автобус. Реално збориме. Никаков комфорт, но од друга страна ефтино и брзо.

За разлика од авиокомпаниите кои летаат кај нас, во развиените земји и прекуокеански летови имаат авиони чија прва класа изгледа подобро од луксузен хотел.

Еве кои компании имаат луксуз од невидени размери.

EMIRATES

ETIHAD AIRWAYS

SINGAPORE AIRLINES

CATHAY PACIFIC

ФОТО: Unsplash

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА: Омилениот коктел на Џани Ањели

Leave a Reply

Your email address will not be published.