Кои беа Мажи на годината за 2023 во Македонија?

Декември 2023 година, по 6ти пат се одржа  манифестација „Мажи на годината“ настан поддржан од Адмирал, во DoubleTree by Hilton- Скопје, на кој присуствуваа голем број претставници од бизнис секторот, јавниот живот, дипломатијата и останати гости од различни сектори. Во гламурозна атмосфера, во присуство на оваа публика беа избрани 13

Прифаќање на елеганцијата и иновациите: машки модни трендови од 2024 година

Како што влегуваме во стилското царство на 2024 година, машката мода претрпува динамична трансформација, комбинирајќи ја софистицираноста со примеси на футуристички шмек. Оваа година, модниот пејзаж се карактеризира со спој на традиционални елементи и врвна иновација, создавајќи уникатна и разновидна низа на

Создавање бранови: Paul&Shark е бренд за машка облека под влијание на спортот, доволно погоден за фамилијата Brosnans

Како што деновите почнуваат да се скратуваат, а температурите полека почнуваат да опаѓаат, сега е време да започнете да ја надополнувате вашата гардероба за студено време. И, за нас, главен меѓу брендовите што треба да се земат предвид при завршувањето е Paul&Shark,

Сер Мајкл Кејн го најавува своето пензионирање: се навраќаме на најдобрите улоги на актерот

Во текот на последниот дел од неговата кариера, Сер Мајкл Кејн никогаш не бил сосема сигурен дали телефонот повторно ќе заѕвони. Имаше улоги на Кристофер Нолан, во Бетмен и како професор по архитектура во Inception, но како што напредуваше во староста, тој

Најдобрите 5 филмови на Мартин Скорсезе

Мартин Скорсезе се враќа овој месец со неговиот 26-ти игран филм „Убијци на цветната месечина“. Адаптирано од одличната истоимена книга на новинарот Дејвид Гран на Њујоркер, Убијците го детализира убиството на Осаџ нацијата, индијанско племе кое, откако ќе најде нафта на нивната

ЕДНО ОД НАЈГОЛЕМИТЕ ИМИЊА ВО СВЕТОТ НА ПУРИТЕ РОКИ ПАТЕЛ ГОСТИН ВО СКОПЈЕ

Роки Пател (Rocky Patel), еден од најголемите производители на пури во светот, на 09 септември ќе биде гостин во Скопје. Хечо а Мано Цигарс (Hecho a Mano Cigars), кој е овластен увозник на брендот Роки Пател во Македонија, ќе ја има честа

Заблескајте на матурската вечер во тренди модни пaрчиња

Доколку годинава ја прославувате вашата матурa, тогаш сигурно веќе размислувате за вашиот комплетен изглед, CITY FASHION подготви за вас екслузивен едиторијал со впечатливи аутфити надополнети со модни додатоци и секако идеален пар чевли од реномираните светски брендови достапни во CITY FASHION. За

Тајни однесувања кои ќе ве направат подопадливи

Некои луѓе ја користат допадливоста како свое најсилно оружје – свесни се дека оставаат добар впечаток и знаат да разбудат симпатии и да успеат во тоа без многу труд. Тие едноставно „ја пуштаат чешмата“ на допадливоста, шармот, топлината и срдечноста и чекаат

Колку слободно време ви треба за да бидете среќни и опуштени?

Сите се жалиме дека сме преморени и немаме слободно време – ни треба повеќе време за себе, ни недостасува време за одмор и релаксација. Но, што правите кога имате време за себе? Експертите велат дека премногу слободно време нема да ве направи

Минимализам – како намалувањето на нередот ви помага да се фокусирате на она што е важно

Ако сте како повеќето луѓе, веројатно понекогаш работите повеќе отколку што сакате, се чувствувате преоптоварени и живеете како да сте на бескрајна лента за трчање и понекогаш сте толку исцрпени што не ви се допаѓа тоа. Барањата на модерниот живот, каде што

1 2 3 131