Брендови на часовници кои секој маж мора да ги знае

Без разлика колку е далеку отидена технологијата денеска, механичките движења секогаш ќе бидат чекор понапред кога станува збор за часовници. Овие часовници важат за уметност пред се поради иновацијата, неверојатната изработка и прецизноста кај секој детал.

Часовниците означуваат благодарност за модерниот господин, класа и традиција. Без разлика дали сте нови во светот на часовниците или сте веќе пионер во оваа област, еве кои брендови мора, ама мора да ги знаете.

Audemars Piguet

ARNOLD & SON

BLANCPAIN

Breitling

Bremont

Bulova

Cartier

CASIO

Franck Muller

Frederique Constant

Hamilton

Hublot

IWC

Jaeger-LeCoultre

Longines

OMEGA

Panerai

Patek Philippe

Rolex

SEIKO

Swatch

TAG Heuer

Tudor

Vacheron Constantin

Zenith

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА: Како да го одберете идеалниот часовник за вас

Leave a Reply

Your email address will not be published.