Влезете во куќата на вистинскиот “Волк од Вол стрит” вредна 10 милиони долари (ФОТО)

Која е вашата омилена сцена од Волкот од Вол стрит? Пијаното возење Lamborghini Countach? Шармантниот, моќен ручек на Метју Меконахи? Или една од многуте сцени сместени во луксузната палата на Џордан Белфорт во Лонг Ајленд?

Тој коњички имот од пет хектари – ѕвездата на филмот кога се работи за убавините на недвижноста – штотуку излезе на продажба. И, наведен за 10 милиони долари, реалниот дом во кој Леонардо ди Каприо и Марго Роби снимаа сцени за декадентниот, развратен филм на Мартин Скорсезе од 2013 година, има повеќе богати удобности отколку што можете да замислите.

Изграден по нарачка во 2010 година од коњаникот и одгледувачот на коњи Ралф Бјанкули, 324 Calf Farm Road може да се најде на само пет минути од крајбрежната заедница на Oyster Bay Village. Околу 50 минути возење северно од Менхетен, 45 минути од Хемптонс и 25 минути од главната патека за трки со чистокрвни коњи, Белмонт парк.

Внатре во самата резиденција – која зафаќа огромни 7.000 квадратни метри – ќе најдете шест камини за да ги одржувате работите пријатни цела година и влезно фоаје со инкрустирани мермерни подови и тавани со каса. Приземјето има и уникатен „легален стан“, совршен ако планирате некаков си бизнис простор.

Француската селска кујна е исто така уживање, со прилагодено шкафче кое наликува на фин мебел и интегрирани апарати од висока класа, вклучувајќи три машини за миење садови и голем фрижидер. Има печка со шест рингли од не’рѓосувачки челик – па дури и печка за пица од тули.

Горе, има шест спални соби и седум спални соби поделени на три нивоа, многу со прозорци од подот до таванот. Но, вистинскиот дел од имотот на Лонг Ајленд може да се најде во подрумот; вистинска соба за мажите за да можат да се забавувате и да уживаат во најхедонситичките моменти. Со атмосфера на врвен селски клуб, има пријатно место за седење, бар во стил на ноќен клуб со седење, чешма за пиво и пристап до кружна винарска визба од тули.

Додадете на тоа домашно кино, покер соба и топла када со уште еден камин, и ќе го добиете совршеното место за релаксација. И, кога сакате да вежбате, салата води низ кабана бања со парен туш и спа.

Leave a Reply

Your email address will not be published.