Во кои градови најмногу се гледаат филмови за возрасни, според PornHub?

Еден од најпознатите порно сајтови PornHub познат е по своите интересни истражувања кои ги прави. Тие овој пат објавија листа од градовите во кои најмногу се гледаат филмови за возрасни.

Според нивната листа, Њујорк е градот во кој најмногу се гледаат ваквите содржини, а позади него се наоѓаат Лондон и Париз.

После нив следуваат градовите Лос Анџелес, Чикако и Осака, а на седмото и осмото место се австралиските Сиднеј и Мелбурн.

Освен што во овие градови се гледаат најмногу филмови за возрасни, PornHub направи листа и од најгледаните категории во секој град поединечно.

Австралијанците сакаат најмногу лезбејки, италијаните сакаат свои домашни филмови за возрасни, додека американците сакаат црни девојки.

Погледнете ја целосната листа…

Leave a Reply

Your email address will not be published.