Жарко Димоски покажа како треба да изгледа еден џентлмен (ФОТО)

Нашиот водител на првиот ТВ магазин за џентлмени кај нас, Џентлмен Магазин, Жарко Димоски, минатата недела додека времето беше идеално, покажа како треба да изгледа еден млад џентлмен. Џентлмен со вистински манири, кој изгледа одлично и се грижи за себе.

Облечен во плаво одело со риги, со розева машна и детали кои го прават совршен, како марамче во џебот и часовник на рака. И сето тоа во комбинација со перфектно италијанско еспресо.

Уживајте во фотографиите.

ПРОЧИТАЈТЕ: Кои македонски бизнисмени важат за мажи со стил

ФОТО: Џентлмен Магазин

Leave a Reply

Your email address will not be published.