Каква порака испрати Меган Маркл со црвената комбинација на светскиот самит?

Меган Маркл и принцот Хари присуствуваа на светскиот самит „One young“ во Манчестер. Американската актерка го одржа говорот, обраќајќи ѝ се на британската јавност две години по Мегсит.

За оваа појава Меган носеше облека на Валентино составена од црвена кошула и црвени панталони. Таа носеше ист модел на кошула во различна боја за време на претходните јавни настапи.

Меган носеше штикли во црвено, а ги потпишува брендот „aquazzura“.

Од накит носеше златни обетки и златен прстен, ја врза косата во репче, а шминката и беше многу ефективна.

Со оглед на тоа дека црвената боја се смета за „јака“, многу експерти сметаат дека Меган со оваа комбинација сакала да покаже колку е смела и храбра жена.

Сепак, говорот на Меган Маркл привлече многу повеќе внимание отколку нејзиниот беспрекорен стајлинг.

Leave a Reply

Your email address will not be published.