Како да направите вашиот костум да изгледа поскапо

Не секогаш можеме да си дозволиме прескапи костуми, а и не на секој од нас му требаат. За почетниците, доколку сакате вашиот костум да не изгледа евтино и да не потрошите енормна сума на пари пробајте го следново: избегнувајте сјајни синтетички материјали, проверувајте ги распродажбите и доколку тоа ви е малку, пробајте ги следниве трикови.

Заменете ги копчињата сакото – Поевтините костуми најчесто доаѓаат со сјајни, пластични копчиња кои лесно се кршат. Заменете ги со некои од поскап материјал и ќе добиете детал кој многу ќе смени.

Image result for buttons on a suit

Додадете манжентни, кои се исто така детал што не доаѓа во костумите со ограничена цена.

Обидете се со монохроматски стајлинг – Одбирање на иста боја на кошула и вратоврска како костумот е модерен потег кој прави ткаенината на оделото да изгледа пофина. Како детал додадете џебно марамче или рачна мала чанта или новчаник во некоја друга боја.

Leave a Reply

Your email address will not be published.