Лео Меси и неговото пристигнување во Париз

Лео Меси е фудбалер на ПСЖ. Вчера најдобриот на сите времиња, пристигна од Барселона во Париз и потпиша 2 годишен договор со францускиот гигант.

Според медиумите тој годишно ќе добива гарантирани 25 милиони евра, а со се сите додатоци сумата може да стигне и до 40 милиони на годишно ниво.

Со овој трансфер на Меси, ПСЖ ќе го има ожеби најдоброто трио зачинето со Нејмар и Мбапе. Според многумина, оваа година се очекува да имаат сезона од соништата.

При пристигнувањето во Париз тој беше пречекан како вистински крал. Лудило на улиците, лудило на аеродромот, лудило насекаде.

ФОТО: Instagram / PSG

Leave a Reply

Your email address will not be published.