Летото е претпознатливо по сината боја (ФОТО)

Сината боја е најприсутна во машката модна линија, но се чини дека ова лето ќе биде најдоминантна.

Во најновата колекција доминира во сите тонови, од најсветли до најинтензивни, но и темни бои како индиго и тегет. Стилистите потврдуваат дека не може да погрешите со оваа боја, бидејќи одговара во секое годишно време и во секоја модна прилика.

Предноста на сините тонови е практичноста и согласувањето со актуелните летни бои. Во сино може да изгледате елегантно и опуштено, зависност од тонот и изборот на модна комбинација.

Доколку сакате да оставите добар впечаток, искомбинирајте ја со црвена, портокалова или пак жолта боја.

ФОТО: Instagram

Leave a Reply

Your email address will not be published.