“Мажи на годината” вечерва на МТВ1 (ВИДЕО)

Вечерва на МТВ1 со почеток од 21:20 часот премиерно беше емитувана манифестацијата Мажи на годината за 2021 во организација на Џентлмен Магазин и Фрајдеј Комуникации.

Оваа година ова шоу навистина беше светско, налик најголемите светски манифестации за избор на Мажи на годината. Настанот на едно место ги собра најуспешните мажи кај нас, а манифестацијата ја водеа Миа Костова и Жарко Димоски. Одличната атмосфера ја направија уште подобра кабарето Голд Фелициа, кои имаа феноменален настап.

Наскоро целата емисија на нашиот YouTube канал.

Leave a Reply

Your email address will not be published.