Македонски џентлмени на едно место (ФОТО)

Ноќ која не се заборава. Така беше на овогодинешниот настан на Мажи на годината за 2022. На едно место собрани голем број на џентлмени и преубави дами, кои со својот стил не оставија никого рамнодушни. Настанот дефинитивно ги собира на едно место најуспешните мажи кај нас, а она што е многу важно е дека на овој настан единствено може да се видат луѓе облечени согласно вистинската прилика. Задоволството е наше. И среќни сме што е така.

Македонските џентлмени, кои продефилираа на црвениот тепих, беа на едно. високо ниво. Дотерани согласно настанот, во одела или смокинг, со детали кои го прават нивниот изглед совршен.

Низ фотографии ќе ви ги покажеме како изгледаа македонските џентлмени на овогодинешниот официјален избор на Мажи на годината кој се одржа во Хилтон, а беше поддржан од Касинос Аустриа.

Leave a Reply

Your email address will not be published.