Медитерански пловечки рај – Јахта Blu 470 (ФОТО)

Од мед обоените плажи на шпанското приморје до сјајните води на Сен Тропе, Западниот Медитеран изобилува со изолриани плажи и посебен шарм. Замислете како е да пловите по тие води со една од најсофистицираната и совршен јахта, Blu 470.

Направена во 1990 година, со најсовремена технологија, а реновирана во 2014 година. Оваа јахта е магнет за оние мажи со стил.

Станува збро за 50 метарска јахта во темно сина боја која што има голем број на придобивки надвор од дизајнот. Ентериерот е лесен и современ на кој се додадени разни декоративни украси.

Во внатрешноста главниот салон е формален и идеален за релаксирање со пријателите преку надградени аудиовизуелни системи за забава и телевизори со сателитска.

Со способност да се сместат 10 луѓе во 5 кабини, горната дневна палуба располага со маси за играње, библиотека и винарска визба за складирање до 250 шишиња вино или шапањ. Цената на изнајмувањето на неделнаоснова е од 185 илјади долари па нагоре, зависно од сезоната. Може да се изјанми и во лето и во зима, од Хрватска, Италија, Франција или Шпанија во некое од најубавите монденски места во тие предели.

ФОТО: Бернард Галај

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА: Vacheron Constantin го има приматот на часовник на Џентлмените (ФОТО)

Leave a Reply

Your email address will not be published.