Меси им донесе огромна заработувачка на ПСЖ за само 24 часа

ПСЖ за само еден ден од кога го имаат најдобриот фудбалер на светот заработи 90 милиони евра. Замислете за помалку од 24 часа ПСЖ продале официјални 832000 дресови.

Кога многумина ќе кажат дека Меси бил проблемот за Барселона особено за нивниот долг, сами можете да видите дека тој носи огромна заработувачка.

Да не заборавиме дека со неговото потпишување картите за неговото деби се продаваат по цена од 1000 евра.

Според изворите во Шпанија, Барселона за само еден ден продажбата на дресови паднала за 80%.

Каква големина е Лионел Меси кажуваат бројките.

Leave a Reply

Your email address will not be published.