Модни комбинации за топлите денови од есента (ФОТО)

Секогаш кога збориме за комбинациите поврзани со есента, мислиме на слоевитиот стил.

Есенските денови се пред нас, па поради нив решивме да претставиме 6 есенски стила кои се одлична шанса за модерен изглед. Според многумина ова е најмодерниот период од годината. Затоа, време е да мислиме на есента (колку и да сакаме летово никогаш да не заврши), и модните комбинации со кои треба да ја дочекаме.

Период од годината кога се миксаат многу стилови, и летни и зимски, и секако есенски. Затоа бидете подготвени и одберете нешто од мини галеријата. Има за сите стилови, и за кежуал момците, и за оние со бизнис стил.

Да почнеме со ред ?

Тексас јакна и обична маичка

Лесен џемпер и под кошула

Есенска ветровка и тенка блуза

Неформален блејзер и дуксер

Јакна и кошула

Harrington јакна, тенок џемпер и кошула

ЏЕНТЛМЕН МАГАЗИН

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА: Бриони како извор на вдахновение, инспирација за оваа есен

Leave a Reply

Your email address will not be published.