Модни совети: Да, дозволено е летно време да носите џемпери

Летна плетена облека. Лето… и плетена облека? Не, не звучи баш правилно. И, да, признаваме дека повивањето во дебели волнени влакна може да биде само последното нешто што ќе ви падне на ум во задушливата топлина на летното време. Но, сè уште не го отпишувајте. Има место во вашата гардероба за плетена облека, или џемпери од полесна и поблескава сорта, што треба да ја облечете за долги вечери. Или за оние доцни летни денови – да, сега не се премногу далеку од нас – кога во етерот може да се слушнат првите ноти на раната есен. Еве пет џемпери кои можете да ги носите во лето.

Овие џемпери одат совршено во комбинација на шорцеви или ленени пантолани, во комбинација со мокасини или еспадрили, а не стојт лошо ниту со некоја добра папуча.

ФОТО: Unsplash

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА: Совршено мало џакузи за релаксација на вашите тестиси (ВИДЕО)

Leave a Reply

Your email address will not be published.