/

Најдобрите хотели во Катар доколку планирате да го посетите FIFA World Cup 2022

Луксуз, најдобра услуга и спектакуларен помин.

Со цел да се доживее вистинско луксузно искуство за време на престојот на Фифа 2022 во Катар, одвоивме неколку хотели кои ги заслужуваат дефинитивно највисоките оцени на ранг листите. Сместени во софистициран урбан дел, се нудат прекрасни ресторани, неверојатен шопинг центар и изобилство на културни атракции кои не смее да се пропуштат.

The Ritz-Carlton Doha

„Риц-Карлтон ви овозможува да ги искусите културните традиции на Катар со луксуз од пет ѕвезди“

Овој прекрасен комплекс е еден од најбараните за Светското првенство во Катар оваа година. Ветувајќи „современ раскош со топлината на традиционалното арапско добредојде“, Ritz-Carlton ви овозможува да ги искусите културните традиции на Катар во луксуз со пет ѕвезди. Сместено на мал приватен остров на само кратко возење од главните знаменитости на градот и стадионот Лусаил (кој ќе биде домаќин на финалето на Светското првенство и ќе служи како главно место на турнирот), овој комплекс и неговите прекрасни сместувања за гостите обезбедуваат релаксирачко бегство.

Има многу погодности за уживање во овој неверојатен имот, вклучувајќи луксузни внатрешни и надворешни базени, џакузи, прекрасна приватна плажа, модерен фитнес центар полн со часови, терени за тенис и сквош, спа со целосна услуга, седум ресторани и салони и многу повеќе. Низ целиот комплекс, персоналот обезбедува незаборавен престој и уживање.

Гостите кои избираат сместување во еден од неверојатните апартмани на Риц-Карлтон ќе уживаат и во пристапот до импресивниот клуб-салон на имотот. Овој прекрасен простор нуди одлична храна, вклучително и појадок, лесен ручек, попладневен чај, вечерни слатки и чоколадо. Извонредниот клуб салон на Ritz е дизајниран околу концептот на модерна резиденција за да ги максимизира удобноста и приватноста на гостите.

St. Regis Doha

„Совршена локација на Арапскиот Залив“

Еден од најдобрите хотели во Катар, Сент Реџис Доха обезбедува совршен дом за вашето искуство во Светското првенство. Хотелот може да се пофали со неверојатна локација на Арапскиот Залив, нудејќи луксуз без да се жртвува и удобноста на градот. Сент Реџис нуди комплетно луксузно искуство и гостите можат да очекуваат високо ниво на услуга.

Сент Реџис Доха им овозможува на гостите долга листа на луксузни искуства за уживање. За љубителите на храна, има неколку неверојатни опции за јадење, вклучувајќи два ресторани Гордон Ремзи. За оние кои сакаат да се релаксираат, возвишениот Remède Spa нуди различни ексклузивни третмани. Надвор, гостите можат да уживаат во приватната плажа и импресивно отворениот базен со олимписка големина или да ги истражуваат прекрасните терени на одморалиштето. Собите и апартманите за гости се елегантни и модерни, со најсовремена технологија и луксузни удобности – совршени за опуштање по прошетката низ Катар или возбудата на Светското првенство.

Leave a Reply

Your email address will not be published.