Омилениот коктел на единствениот Марлон Брандо

Марлон Брандо или Дон Корлеоне, бил вистински џентлмен. Омилен лик не само кај жените, но и кај мажите. Идол на многу генерации. Неговата култна улога која е незаменлива е токму онаа на Дон Корлеоне во Кум. Маестрално.

Денеска зборуваме за неговиот омилен коктел. Верувале или не негов омилен коктел бил The Godfather. Да, сериозно. Но, Марлон Брандо го пиел овој коктел направен од шкотско виски и амарето уште пред да биде дел од култниот филм.

Коктелот е комбинација на лесно шкотско виски и амарето. Избегнувајте сингл малтови, бидејќи знаат да го убијат вкусот на вискито.

Прочитајте кој е омилениот коктел на легендарниот глумец Кери Грант

Leave a Reply

Your email address will not be published.