Патики кои ќе го посака секој џентлмен (ФОТО)

Кога станува збор за модерни патики, време е да ги покажаме најактуелните за оваа сезона. Овие патики стануваат популарни уште во средината на минатиот век, а Најк и Адидас ги движат напред пред било кој друг бренд да проба да направи нешто.

Овие денови овој тип на модерни патики се најпосакувани за џентлмените од секоја генерација. Мажите кои негуваат свој стил, секогаш знаат да ги комбинираат за секој ден од неделата. Без разлика дали се работи за фармерки со кошула и сако, или пак одело со маица, или било која друга комбинација, овие патики се идеални.

Leave a Reply

Your email address will not be published.