Погледнете го пентахусот на Хју Џекман (ФОТО)

Хју Џекмен сака кафе. Факт што го дознавме во едно интервју за насловната страница на Gentleman’s Journal. Актерот откри дека го отворил кафулето „Laughing Man“ на Tribeca откако не можел да најде традиционално австралиско кафе некаде во близина на неговиот дом во Менхетен. „Тоа беше неверојатно себично од мене“, изјавил Џекмен. „Но, сега има осум или девет австралиски кафулиња во градот, така што очигледно е конечно донесено она задоволство за мене!“.

Од овој август, само во Њујорк има две кафулиња Laughing Man (втората е во паркот Рокфелер). Во прекрасната зграда на Челзи 111 авенија, дизајниран од ценетиот француски архитект Жан Нувел, Џекмен го купил својот пентхаус. И неговиот нов дом има прекрасен поглед на изгрејсонцето.

Домот има чисто, модернистичко чувство – со отворени површини и прозорци од подот до таванот за уживање во тие извонредни погледи. И никаде подобро не може да се искористат овие погледи отколку во барот за појадок во пентхаусот. Со обемни седишта и големи челични работни површини, кујната е простор достоен за готвач – и има многу простор на масата за максимални уживања, баш колку што сака австралискиот актер.

Но, не е само кујната која е дизајнирана со светла, бела естетика. Целиот дом го дели ова осветлено чувство. Но, така треба. Сместен на врвот на впечатливата зграда со 57 единици, новиот пентхаус на Џекмен се наоѓа во редок воздушен простор. И, со 440 квадратни метри за украсување, одржувањето на работите минималистички можеби бил паметен потег.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА: Влезете во куќата на вистинскиот “Волк од Вол стрит” вредна 10 милиони долари (ФОТО)

Leave a Reply

Your email address will not be published.