Прославете ја спортската сезона со спортските дизајни на часовници на HUAWEI WATCH 3 серијата

Во спортската, летна сезона и со успешното лансирање на серијата Watch 3, пазарот за дизајни на Huawei лансира серија анимирани спортски дизајни. Секој анимиран лик на часовникот претставува различен спорт како штафета, трчање, кревање тегови, одбојка, пинг -понг, стрелање, нуркање, пливање и возење велосипед. Па, кој спорт ќе го изберете?

Сега е вистинското време да влезете во форма или да ја подобрите. Само изберете го вашиот омилен модел на часовник на Huawei и оставете го да ве инспирира да се движите, трчате и да го следите вашиот напредок. Можете дури и да “нурнете” во спортскиот дух и да го споделите вашиот напредок на социјалните медиуми, натпреварувајќи се со пријателите и семејството.

proslavete-ja-sportskata-sezona-so-sportskite-dizajni-na-huawei-watch-3-serijata-06.jpeg

Huawei неодамна ја објави серијата HUAWEI WATCH 3, која вклучува функции за вежбање базирани на наука, што им овозможува на корисниците да се предизвикаат самите себе и да ги постигнат своите фитнес цели, без разлика каде се наоѓаат. За бесплатно преземање дизајн со спортска тема, корисниците треба само да пребаруваат по клучни зборови за часовниот интерфејс на апликацијата HUAWEI Health. Клучните зборови вклучуваат спорт, штафета, пливање, кревање тегови, нуркање, пинг-понг, велосипедизам на патека, одбојка, одење или воздушна пушка. Дизајните со спортови како кревање тегови, одбојка, пинг-понг, воздушна пушка и нуркање се исто така достапни за корисниците на серијата HUAWEI WATCH GT 2.

proslavete-ja-sportskata-sezona-so-sportskite-dizajni-na-huawei-watch-3-serijata-03.png

Вежбајте со помош на над 100 спортски режими

Дали се занимавате со кревање тегови? Или сте фокусирани на прецизност и сакате да ја испробате среќата со стрелаштво? Можеби сте наклонети кон вода и сакате да нуркате. Сето ова и многу повеќе можете да го направите со HUAWEI WATCH 3. Без разлика со каков спорт се занимавате, веројатно е дел од 100-те режими за вежбање од серијата HUAWEI WATCH 3.

Серијата HUAWEI WATCH 3 поддржува 100+ режими на вежбање, вклучително и 17 режими на професионално тренирање, 12 режими на обука на отворено (трчање, одење, планинарење, трчање, возење велосипед, пливање во отворена вода, триатлон, скијање, сноубординг, крос-кантри) и 7 тренинзи во затворено (одење, трчање, возење велосипед, пливање во базен, слободни вежби, елипсовидна машина и машина за веслање).

proslavete-ja-sportskata-sezona-so-sportskite-dizajni-na-huawei-watch-3-serijata-04.png
proslavete-ja-sportskata-sezona-so-sportskite-dizajni-na-huawei-watch-3-serijata-05.png

Покрај режимите за професионална обука, серијата HUAWEI WATCH 3 нуди и 85 персонализирани режими за тренинг кои опфаќаат шест категории спортови: екстремни, рекреативни, фитнес, спортови на вода, игри со топка и зимски спортови. Активностите се движат од уличен танц до паркур, качување по карпи, јога и балет, бокс, како што им одговара на корисниците со различни интереси и преференции.

Додека уживате во тренингот, серијата HUAWEI WATCH 3 ги евидентира и анализира клучните индикатори во позадина, вклучувајќи времетраење, согорени калории, интервал на промена на отчукувањата на срцето, напредок на вежбањето и време на опоравување, овозможувајќи им на корисниците да научат повеќе за ефективноста на тренингот на долг рок. Резултатите може да се генерираат во инфографик со податоците за споделување на социјалните мрежи.

Активниот живот не е само за време на летото

Лесно е ова спортско лето да ве охрабри да спортувате, но најважно е да останете активни и понатаму. HUAWEI WATCH 3 е алатка со која можете да одржувате активен животен стил во текот на целата година. Земете ги за пример прстените за активност, тие се одлична алатка да ве мотивираат и да ги постигнете вашите фитнес цели.

Трите прстени во записите за активност на часовникот покажуваат три типа на податоци: чекори, умерен до висок интензитет и активни часови. Прстенот за чекори го покажува односот на вашите чекори до целниот број чекори. Стандардната цел е 10.000 чекори. Можете да ги промените поставките во апликацијата HUAWEI Health според вашите желби. За времетраење на умерен до висок интензитет, серијата HUAWEI WATCH 3 ќе го пресмета вкупното времетраење на вашата активност од умерен до висок интензитет врз основа на темпото и срцевиот ритам. Стандардната цел е 30 минути, но секогаш можете да ја поставите да биде поголема ако сакате да постигнете подобри резултати. Конечно, индикаторот за активни часови пресметува колку часа сте активни во текот на денот. Сите знаеме дека предолгото седење не е добро за нашето здравје, па затоа активниот часовник ќе нè потсети да стануваме еднаш во текот на еден час и да добиваме барем 12 активни часови секој ден.

proslavete-ja-sportskata-sezona-so-sportskite-dizajni-na-huawei-watch-3-serijata-06.png

Ова лето е одлична можност да започнете со нови спортови, да стекнете нови фитнес навики и да се натпреварувате со вашите пријатели, истовремено споделувајќи го напредокот на социјалните мрежи и поддржувајќи ги омилените спортови. Ако сакате помош за да останете посветени, да го измерите напредокот и да ги постигнете вашите цели, без разлика на нивната големина, можете да го набавите најсоодветниот модел од HUAWEI WATCH 3 серијата, базиран на моќниот HarmonyOS 2.0. На македонскиот пазар се достапни Huawei Watch 3 Pro со титаниумско тело од 48мм и кафеав кожен ремен по препорачана цена од 25.999 денари и Huawei Watch 3 во црна боја, со куќиште од нерѓосувачки челик од 46мм и црн силиконски ремен од 22.999 денари.

proslavete-ja-sportskata-sezona-so-sportskite-dizajni-na-huawei-watch-3-serijata-07.jpeg
proslavete-ja-sportskata-sezona-so-sportskite-dizajni-na-huawei-watch-3-serijata-08.png

Leave a Reply

Your email address will not be published.