Тајната за изгледот на Бред Пит – Има 57 години и изгледа неверојатно!

Дали е тоа магија или операција? Без оглед на неговата тајна, Бред Пит зрачи со неговиот изглед иако има веќе 55 години. Еве што велат експертите за ова…

Избегнувајте операции на затегнување на брчките колку што е можно – Бред навистина се грижи за кожата на лицето. Тој не се обидува да изгледа помлад, а мажите не треба ни да брзаат на операција. Ако Бред може да има корист од блефаропластика за да ја ублажи јачината на горниот очен капак, па дури и надвор од кожата на долниот очен капак, тој е доволно паметен за да избегнува и одржува потполно природен изглед “. Д-р Костас Папагеоргиу, медицински директор, NYDG, Лондон

Вежбајте редовно и јадете добро – Диетата и вежбањето се важни за сјајот на кожата, што влијае на метаболизмот на клетките на кожата и овозможува на кожата да изгледа убаво.“ Д-р Костас Папагеоргиу

Заштитете ја кожата од штетните сончеви зраци – Бред, исто така, се чини дека ги штити лицето и вратот од сонцето за да ја задржи неговата кожа еластична. Многу мажи страдаат од розацеја и соларна еластоза, бидејќи не започнуваат да ја штитат кожата навреме”. Д-р Костас Папагеоргиу.

Правете третмани – Никогаш не е доцна да се започне со одложување на стареењето – редовните сесии за третман на енергија, како што се ултразвук или инфрацрвени зраци, ќе го подобрат тонусот на мускулите под кожата. Д-р Костас Папагеоргиу

Изберете ја вистинската фризура за вашето лице – Фризурата на Бред е современа, но класична по изгледот. Кога растете, важно е да разберете што одговара на вашата коса, односно фризурата, лицето и стилот на облекување. Она на што треба да обрнеме внимание е дека нашето лице се менува, исто како и текстурата на нашата коса “. ЏоМилс

Користете ги вистинските производи за вашата коса – Користете мелем за нега на коса. На седата коса и треба повеќе хидратација. Потоа користете лак за коса за да дадете малку волумен и текстура, и ќе изгледате помладо”. Џо Милс

ФОТО: Screenshot

Leave a Reply

Your email address will not be published.