Часовник на неделата: Vacheron Constantin Fiftysix Day-Date Limited Edition

Нешто ново од Vacheron Constantin. Тоа е Fiftysix Day-Date Limited Edition. Часовник за мажи со префинет вкус.

Ова ремек дело е направено само во 30 парчиња со што се вметнува во листата на најретки часовници.

Од брендот досега не разочарале ниту еднаш, така да и овој пат се потврди тоа.

ФОТО: Vacheron Constantin

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА: 7 најлуксузни часовници продадени

Leave a Reply

Your email address will not be published.