Што пијат најуспешните мажи во светот секое утро

Луѓето како Бил Гејтс или пак Елон Маск, се огромна инспирација за светот, бидејќи тие успеале да ги остварат своите цели и создале неверојатно богатсво. Поради тоа голем број на луѓе од светот, ги копираат нивните потези или пак се трудат да ги научат нивните навики. Овој пат ќе ви претставиме што пијат наутро најуспешните мажи во светот.

Бил Гејтс

Првиот пијалок кој го пие Бил Гејтс е диетална Кока Кола. Тој пие од 3 до 4 лименки во текот на денот.

Хауард Шултс

Директорот на Старбакс своето утро го започнува со кафе кое го прави во посебни еспресо апарати.

Барак Обама

Поранешниот американски претседател не е љубител на кафето и секое утро пие или зелен чај или пак природен цеден сок од портокал.

Елон Маск

Тој признава дека не може да функционира без кафе.

Џек Дорси

Директорот на Твитер не сака било какво кафе, па тој има специјален апарат и свежо кафе кое го увезува.

Мајкл Корс

Мајкл Корс не е љубител на кафе, но опседнат е со леден чај.

ФОТО: Unsplash

Leave a Reply

Your email address will not be published.