Што се ви е потребно за краток викенд на море

Како магазин за мажи, или џентлмени можеме слободно да кажеме дека сме нешто како експерти кога станува збор за добро облекување при патување во овој случај. Ќе понудиме на мажите навреме некој стилски совет сред сезоната на летни одмори, која сериозно е веќе започната.

Составен од еден главен изглед кој беспрекорно ќе ве однесе од денот до вечерта, плус дополнителна облека за на плажа или базен, тоа е едноставна, самостојна гардероба која ги поставува темелите за стилот за време на викендот. Фрлете неколку неопходни работи за патување, како што се долна облека, полнач за телефон и нешто повеќе кеш и подготвени сте да одите.

Добро пакување значи лесно пакување или брзо пакување. Изберете облека што можете да ја нсоите преку ден и навечер и ќе имате повеќе простор во вашиот куфер за други ствари. Во овој случај, тој се потпира на едноставна комбинација на шорцеви и маици за основниот слој и велур или ленена кошула за да ги облече работите и да обезбеди малку дополнителна топлина кога ќе пристигне вечерта. Изгледот го комплетира чистиот пар патики во регенериран велур со еколошки наклон.

ФОТО: Unsplash/Mr. P

Leave a Reply

Your email address will not be published.