Што јадат успешните луѓе за појадок?

Сите ние им се восхитуваме на успешните луѓе низ светот. Сакаме да знаеме како изгледа еден нивни работен ден, сакаме да знаеме како стигнале до нивниот успех и како е чуството да бидете толку успешен. Денеска се решивме да ви покажеме како изгледа појадокот на дел од најбогатите и најуспешните луѓе во светот.

Појадокот е најважниот оброк во денот, па затоа сите треба да го сфатиме доста сериозно.

Ричард Брaнсон

Ричард секое утро станува во 5 часот сабајле и за доручек јаде сад со мусли и овошна салата.

Барак Обама

Поранешниеот претстедател на САД е познат по неговиот фит изглед, а тоа се должи на здравиот начин на живот. Тој својот ден го започнува со храна како што се јајца, тост, овошје и каша. Доста стандарден, но моќен појадок – погоден за претседател.

Марк Цукербер

Тој нема некоја посебна рутина за појадокот. Нема време за губење на подготовка и едноставно појадува тоа што ќе му се најде во моментот.

Leave a Reply

Your email address will not be published.