12 правила во поглед на стилот и модата

Секој маж заслужува, и мора да има, одличен пар на квалитетни фармерки.

Не претерувај со парфемот, мала доза од квалитетен парфем е доволна.

Pharrell е човекот од кого се крадат стилски идеи.

Потрудете се да го покажете вашиот стил буквално секаде.

Самодовербата е клучна во модата.

Секој маж мора да поседува црно одело, тегет и сиво одело.

Избегнувајте парчиња облека кои не одговараат на вашата става и стил.

Стандарден дневен аутфит е фармерки, клот маичка, бомбер јакна или темен блејзер.

Ако имате парчиња гардероба постари од 3 години, и ниту еднаш необлечена, отарасете се од неа во најбрзо време.

Следете ги сезонските правила, и модни навики.

Брендовите знаат да направат ефтина, но перфектна и квалитетна облека. Не секогаш поскапо, значи подобро.

Радувајте се на вашите успеси.

Leave a Reply

Your email address will not be published.