Дали е добро да пиете чаша вино пред спиење

Во првата половина од ноќта, под дејство на алкохол, лицето спие како да е во кома, во утринските часови сонот е немирен, поради што се случува човек рано да се разбуди. Додека едни тврдат дека чаша пиво или вино пред спиење е

Автентични италијански вкусови во центарот на Скопје

Во срцето на градот, на улицата Максим Горки, неодамна започна една уникатна кулинарска приказна која полека, но сигурно ги освои срцата на гурманите низ Скопје. Сите вкусови на Италија на едно место – Боттега дел Густо (итал.) или во превод: “Продавница на

Бред Пит лансира сопствен шампањ

Холивудскиот мангуп Бред Пит, влегува во бизнисот на шампањи. По неговиот колега Џорџ Клуни, кој влезе во бизнисот со алкохол, поточно со текила, сега и Бред ќе се проба. Знајќи каков мангуп е, да бидеме искрени и го личи. Fleur de Miraval

Џејмс Бонд и неговите омилени вискија

Нам добро познатиот Џејмс Бонд, симбол за вистински џентлмен, на големото платно го гледаме како врвен хедонист со шарм и сестрано познавање кое плени. Неговиот одличен стил на облекување, совршениот избор на автомобили, интелигенцијата која ја поседува, ја надополнува со фасцинантниот избор

Како да ја изберете вистинската професија за вас и да бидете успешни во неа

Иако постојат многу текстови напишани на оваа тема Psychology today открива дека решението е исклучително едноставно и на дофат на рака во само девет чекори. За да бидете успешни во животот, треба да го одберете она што вам ви одговара најмногу. Не

Стилот на македонскиот архитект Пако Радовановиќ (ФОТО)

Во една од првите епизоди од Џентлмен Магазин како гостин го имавме Пако Радовановиќ, познат архитект, кој потекнува од семејство кое е докажано во оваа област. Пако е човек кој е навистина посебен. Како што вели он, Пако е човек кој е

Дејвид Бекам е заштитно лице на Масерати (ФОТО + ВИДЕО)

Кој друг ако не Дејвид Бекам? Масерати знае кого да одбере. Човекот на кого се му стои. Фудбалската икона Дејвид Бекам стана заштитно лице на Масерати. Кампањата е наречена “two of a kind” Погледнете го видеото. Фраерски вонегов стил.

Македонски мажи на Инстаграм кои важат за мажи со стил (ФОТО)

Како машки онлајн магазин, постојано се трудиме да го следиме стилот на познатите личности, како во светот така и кај нас. Затоа денеска оваа статија ќе зборуваме за македонските машки инфлуенсери кои што може да се пофалат со добар стил. Да се

Колку македонските мажи се успешни?

Нашата држава во едно одредено време може да се каже дека претставувала расадник на паметни луѓе. Луѓе кои можеле да направат многу за иднината на нашата држава. Во секој период од осамостојувањето па до ден денеска, одредени политики и ситуации направиле да

5 модели на PORSCHE 356S кои ќе ги посака секој маж со стил

Секој маж сака класичен автомобил во кој ќе ужива. Ви претставуваме денеска неколку модели на Порше 356с кои важат за едни од најубавите модели на сите времиња и кои се продаден за многу пари преку разно разни аукции. 1961 PORSCHE 356 B

1 2 3 24