Најава: Сефер Цаноски гостин во Џентлмен Магазин (ВИДЕО)

Како секоја недела, така и оваа имаме интересен гостин во Џентлмен Магазин. За добрите навики, вистинските вредности, професионалните ангажмани, но и приватниот живот зборуваме со познатиот бизнисмен Сефер Цаноски. Повторно нè очекува интересна емисија исполнета со многу дружба, добра расположение, џентлменски навики

Зоран Витанов гостин во Џентлмен Магазин (ВИДЕО)

Оваа година се емитува втората сезона од емисијата „Џентлмен магазин“. Секој емисија доаѓаат различни гости кои зборуваат за џентлменството, начинот на живот, но и за приватни работи кои немаат простор да ги кажат во останати емисии, гостувања, или слично. Претприемач, филантроп, поранешен

Сашо Димоски гостин во Џентлмен Магазин (ВИДЕО)

Оваа година се емитува втората сезона од емисијата „Џентлмен магазин“. Секој емисија доаѓаат различни гости кои зборуваат за џентлменството, начинот на живот, но и за приватни работи кои немаат простор да ги кажат во секојдневието. Доктор по драмски уметности, македонски писател и

Скандал ги одбележа 94-те Оскари (ВИДЕО)

На доделувањето на 94-те награди на академијата на Оскарите во Лос Ангелес, се случи еден скандалозен моемнт кој го забележаа камерите. Имено, во еден стенд ап дел или најава, водителот Крис Рок, правеше шеги за неколкумина, помеѓу кои и за сопругата на

Целосна листа на победниците на Оскари 2022

Утрово, во Кодак театарот во Лос Ангелес, се одржаа 94-те Оскари. Најмоќната индустрија во светот, филмската, успеа да ги награди најдобрите според академијата. Во вистински гламур, црвен тепих кој зрачи со совршенство, наградите или Оксарите се број 1 во светот на филмот.

Лекции за стил кои можете да ги научите од култниот филм “КУМ”

Има многу грешки направени во „Кум“ на Френсис Форд Копола. Без разлика дали Фредо го предал Мајкл, Дон Корлеоне првично го одбил барањето на Солоцо за инвестирање во дрога или Сони ја одбрал баш таа лента на наплатната рампа, некои од глупавите

Италијанците ќе добиваат субвениции за електрични автомобили

Италија ќе започне со субвенционирање на граѓаните за купување на нови електрични автомобили. Секој граѓанин на Италија ќе добие 6000 евра, пари кои се според планот за поддршка на домашната автомобилска индустрија. Италијанската влада одвои буџет од 8.7 милјарди евра до 2030

Huawei ги исполнува очекувањата на новата генерација со новиот смартфон nova 9 SE

Продажбата на HUAWEI nova 9 SE, новото издание на популарната серија nova 9, со камера од 108 мегапиксели, иновативни функции за снимање видеа, модерен дизајн и 66W SuperCharge, започнува на македонскиот пазар денеска. Новиот паметен телефон ќе биде достапен за крајните потрошувачи

Ексклузивна посета на Хуберт Фрајдл, основач на MyWorld

Основачот на myWorld групацијата, Хуберт Фрајдл минатата недела ги посети Скопје, Белград и Љубљана (потрошувачите и партнерите од ЈИЕ) со нови информации за компанијата. На овие настани присуствуваа 2.000 корисници на myWorld предностите, заинтересирани да добијат нови информации за иновациите на компанијата.

За мажи со стил: Ферари глисер направен од Рива, дизајниран од Енцо

Ферари е сон на секој маж, нели? Италијанска класика за оние мажи коки изнаат што е добро. Прв избор секогаш. Иако постојат и други брендови на автомобили кои прават спортски автомобили, Ферари е секогаш на пиедесталот. Една од најголемите светски аукциски куќи